Китайське МЗС відповіло на звинувачення США щодо «несправедливої торгівлі»
Якщо США не змінять свою тактику, то залишаться в повній самотності, вважають в КНР

Представник МЗС Китаю Хуа Чуньїн прокоментувала слова віце-президента США Майкла Пенса про митні збори, несправедливу торгівлю і крадіжки Китаєм американських технологій, передає агентство «Сіньхуа».
На прес-конференції журналіст поставив питання: «На сайті Білого дому США повідомляється, що віце-президент США Майкл Пенс заявив, ніби у всіх галузях Китай стягує мита з американських товарів втричі більші, ніж США – з китайських товарів. І що США вживають жорстких заходів і будуть перешкоджати «крадіжці» Китаєм технологій. Якщо Китай відмовиться від справедливої торгівлі та продовжить мститися США, Сполучені Штати не відступлять. Як Китай прокоментує це?»
Представник МЗС КНР зазначила: «По-перше, це неправда, що Китай стягує мита з американських товарів втричі більші, ніж США – з китайських товарів. Наприклад, мита на автомобілі. У США податкова ставка на імпорт пасажирських автомобілів становить 2,5%, але ставка на імпорт вантажівок – 25%, в той час як в Китаї податкова ставка на імпорт автозапчастин в середньому становить всього 10,2% і недавно була знижена до 6%.
По-друге, неправда, що Китай відмовляється від справедливої торгівлі, зазначила Хуа Чуньїн. Китай зараз проводить новий раунд реформ і відкритості зовнішньому світу, продовжує докладати зусиль для створення відкритого, прозорого, справедливого і прогнозованого комерційного середовища. У той час як США, навпаки, створюють різні приводи, навіть зловживають такими абсурдними аргументами як «національна безпека», щоб створювати китайським компаніям різні перешкоди і обмеження в нормальній інвестиційній та господарській діяльності, сказала вона.
По-третє, неправда, що Китай «краде» інтелектуальну власність США. Це грубе викривлення історії і реальності. Китай вибрав шлях розвитку за рахунок інновацій, успіхи Китаю в сфері інновацій спираються не на крадіжки і розкрадання, а на знання і зусилля понад 1,3 млрд людей. Екс-міністр фінансів США Лоуренс Саммерс справедливо сказав, що технології китайських компаній займають передові позиції, не є результатом «крадіжки» американських технологій, а, перш за все, засновані на роботах видатних вчених в галузі фундаментальних наук і системі освіти Китаю, в якій велике значення приділяється кадрам і науці.
По-четверте, «якщо Китай продовжить мстити, США не відступлять?» Неправда! Правильне формулювання повинна бути таким: якщо США продовжать здійснювати бездумні і провокативні дії, країни світу ще більш рішуче дадуть відповідь потужним ударом. Рішучий захист власних справедливих інтересів і прав, захист принципів і системи відкритої торгівлі – це головний принцип міжнародного співтовариства. Якщо США продовжать зберігати гегемоністську логіку – «США б'ють обгрунтовано, а от інші країни захищаються необґрунтовано», то підуть далі цим хибним шляхом в повній самотності», – прокоментувала представниця МЗС.
Напередодні повідомлялося, що Китай збирається збільшити поставки нафти з Ірану в обхід санкцій США.
Кілька днів тому стало відомо, що Білий дім підготував проти Китаю мит на $200 млрд – йдеться про 10% ввізне мито для китайської продукції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].