Китай збирається збільшити поставки нафти з Ірану в обхід санкцій США
Торгове протистояння між двома найбільшими економіками світу загрожує перерости в політичне

США вже найближчим часом введуть першу хвилю санкцій проти Ірану, що, на думку американської влади, допоможе обмежити експорт іранської нафти і збагачення Тегерана.
Однак є один момент, який може зівелювати ефективність цих санкцій. Це позиція Китаю. За інформацією обізнаних членів адміністрації Трампа, на які посилається The Wall Street Journal, Китай в умовах торгової війни з США не тільки не припинить імпорт іранської нафти, а ще й збільшить його.
В умовах, коли більшість країн відмовиться від співпраці з Іраном, остерігаючись американських санкцій, Китай може скористатися ситуацією і подвоїти імпорт нафти з близькосхідної країни. При цьому маючи найбільшу економіку в світі, КНР не надто боїться американських санкцій, враховуючи те, що торгівля із США вже зазнала відчутного удару в результаті накладених адміністрацією Трампа митних зборів на китайські товари на суму $34 млрд.
За даними джерел, Тегеран вже веде переговори з Китаєм, який неодноразово виступав проти відновлення санкцій США, про збільшення поставок сировини.
Збільшення імпорту іранської нафти в Китай може підірвати ефективність санкцій відносно Тегерана, відзначає видання. Це також вплине на ціни на нафту, які зросли після оголошення США про вихід з іранської ядерної угоди.
Між тим обійти санкції США проти Ірану збирається не тільки Китай, а і Євросоюз, який уже розробляє колективні та індивідуальні форми торгівлі з Іраном, незалежні від доллара – ідеться про дрібні та середні компанії.
Також повідомлялося, що ЄС відновить закон 1996 року, щоб продовжувати кредитувати Іран в обхід американських санкцій і захищати європейські компанії, які можуть постраждати від санкцій США.
Як відомо, Іран і шістка міжнародних посередників (Росія, США, Британія, Китай, Франція, Німеччина) в 2015 році підписали документ про врегулювання іранської ядерної проблеми. Його виконання знімало з Тегерана введені раніше економічні і фінансові санкції з боку Ради безпеки ООН, США і Євросоюзу, накладені через ядерні розробки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].