У будь-якому варіанті співпраці з МВФ українська економіка отримає додатковий інфляційний тиск – ОТП Банк

У будь-якому варіанті співпраці з МВФ українська економіка отримає додатковий інфляційний тиск – ОТП Банк

Відсутність траншу МВФ у вересні може підвищити тиск на гривню

У будь-якому варіанті співпраці з МВФ українська економіка отримає додатковий інфляційний тиск – ОТП Банк
Фото: Shutterstock

У липні та серпні очікується позитивний вплив експортерів на валютний ринок. Зокрема, це стосується продажів нового врожаю від аграріїв та стабільно високих цін, а також обсягів продажу в гірничо-металургійному секторі. Про це йдеться в макроекономічному огляді ll кварталу 2018 року від ОТП Банку.

Згідно з базовим сценарієм динамік валютного ринку, вереснева активізація імпортерів, що стимулюватимуть вихід валюти з України, створюватиме тиск на гривню. 

«Перманентний підвищений тиск на гривню очікується на початку ІІІ кварталу з боку закордонних інвесторів, що зайшли в короткострокові ОВДП ще на початку року» – йдеться в повідомленні.

Так, у липні відбувається погашення державних облігацій, які тримають нерезиденти. Після погашення ОВДП отриманий гривневий ресурс буде виводитися, що може стимулювати гривневі девальваційні імпульси. На валютному ринку можливі коливання гривні в діапазоні 27,5–28,0 у липні – серпні з корекцією у вересні до 26,5–27,5 грн за долар.

У прогнозі наголошується, що напруга на валютному ринку зникне наприкінці вересня, після виділення МВФ наступного траншу.

«У будь-якому варіанті розвитку подій щодо співпраці з МВФ українська економіка отримає додатковий інфляційний тиск до кінця року. Позитивне рішення стосовно чергового траншу можливе тільки після підвищення ціни на газ (приведення до ринкової ціни), що сприятиме інфляції. Негативне рішення по черговому траншу МВФ призведе до девальвації гривні, що знову ж таки сприятиме інфляції. Саме заради мінімізації майбутнього інфляційного тиску НБУ прийняв рішення щодо збільшення облікової ставки у липні», – повідомляється в звіті ОТП.

Очікується, що НБУ не буде здійснювати додаткові кроки щодо збільшення облікової ставки в ІІl кварталі.

Однак ключовим негативним фактором, що може вплинути на валютний ринок, у ОТП Банку називають відсутність траншу МВФ у вересні. Це може підвищити тиск на гривню.

«Це вплине на вартість гривні відносно до долара, який може зрости до 29 грн наприкінці вересня», – йдеться в повідомленні.

У прогнозі наголошується, що за умови високих значень інфляції в літні місяці НБУ може піти на додаткові кроки щодо ведення більш жорсткої монетарної політики задля зменшення інфляційного тиску. В таких умовах облікова ставка може бути збільшена, що призведе до зростання ставок як за ОВДП, так і за депозитами.

Нагадаємо: правління Національного банку України прийняло рішення підвищити облікову ставку до 17,5% річних з 13 липня 2018 року, аби повернути інфляцію у межі цільового діапазону у 2019 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті