Ощадбанк домігся у ВС зобов'язати «Укртелеком» сплатити понад 1 млрд грн
Оператор має намір продовжувати захист своїх інтересів в суді

Верховний суд надав право державному Ощадбанку на примусове стягнення з ПАТ «Укртелеком» заборгованості за договором купівлі-продажу облігацій ТОВ «ЕСУ» на суму 1,1 млрд грн, повідомляє Ощадбанк.
Так, ВС частково задовольнив касаційну скаргу держбанку і скасував рішення першої інстанції від 27 листопада 2017 року і постанову Київського апеляційного господарського суду від 10 квітня 2018 року про розірвання договору купівлі-продажу облігацій, укладеного між банком і «Укртелекомом», на суму понад 1 млрд грн.
Згідно з повідомленням, Ощадбанк отримав право на примусове стягнення з «Укртелекому» заборгованості за договором купівлі-продажу облігацій на суму 1,1 млрд грн. Відповідний позов банку вже знаходиться на розгляді Господарського суду Києва.
Нагадаємо, що 15 вересня 2015 року між «Укртелекомом» і Ощадбанком був укладений договір, згідно з яким банк зобов'язався передати у власність «Укртелекому», а останній зобов'язався не пізніше 15 березня 2017 року вжити і оплатити облігації ТОВ «ЕСУ» серії «С» в кількості 1 млн штук за 1 млрд грн плюс накопичений купонний дохід по облігаціях на дату продажу. Проте у серпні 2017 року, «Укртелеком» подав позов про розірвання договору та визнання зобов'язань за договором припиненими. Таким чином, необхідність виконати зобов’язання зникла б.
В свою чергу, директор з корпоративних комунікацій ПАТ «Укртелеком» Михайло Шуранов повідомив «Інтерфаксу», що «Укртелеком» вважає подібні вимоги безпідставними і має намір продовжити захист своїх інтересів в суді.
Зазначимо, що 25 квітня 2013 року, між Ощадбанком та компанією «ЕСУ» був укладений договір купівлі-продажу облігацій в кількості 2 млн шт. загальною номінальною вартістю 2 млрд грн.
ФДМ на початку 2011 року продав 92,79% акцій «Укртелекому» «ЕСУ» за 10 млрд 575 млн грн. Однак у 2017 році ФДМ звинуватив «ЕСУ» в невиконанні інвестзобов'язань, які полягали у вкладенні $450 млн інвестицій і передачі державі спецмережі зв'язку, і до середини грудня домігся в судах двох інстанцій рішення про повернення 92,79% акцій в держвласність. Власник «Укртелекому» заявив про намір подати касацію.
Нагадаємо, що паралельно з «ЕСУ» судиться державний Укрексімбанк, який у 2013 році також придбав його облігації, і тепер вимагає їх погашення і виплати за ними відсотків.
В даний час власником «ЕСУ» виступає СКМ, Ріната Ахметова, яка в 2013 році купила цю компанію у кіпрської Raga, звинувачуючи останню в порушенні умов продажу у вигляді невиконання приватизаційних інвестзобов'язань і домагаючись розірвання договору купівлі-продажу та повернення «ЕСУ» у власність Raga.
У свою чергу Raga вимагає від СКМ оплати $820 млн за вищезгаданим договором. Суперечка між компаніями розглядався в Лондонському суді, і СКМ пропонувала державі дочекатися рішення цього суду для остаточного вирішення приватизаційного спору.
Проте 3 травня Високий суд Лондона відхилив позов СКМ у справі «Укртелекому», в той же час, компанія має намір і далі відстоювати свою позицію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].