У Росії пропонують штрафувати населення за «фейкові» пости в соцмережах
Штрафи становитимуть від 3 до 5 млн рублів для фізичних осіб та від 30 до 50 млн – для юридичних

Росія, яка на переконання американських спецслужб, розповсюджувала дезінформацію під час виборів в 2016 році, заявляє, що боротиметься із фейковими новинами вдома за допомогою законопроекту, який на думку критиків, обмежуватиме свободу слова в інтернеті. Про це повідомляє CNBC.
Законопроект, який представила керівна партія «Єдіная Росія», пропонує штрафувати соціальні мережі за «неточні» коментарі користувачів. Згідно із діючим російським законодавством, користувачі соціальних мереж можуть бути покарані штрафами або ув’язненням за контент, який вважається пропагандою гомосексуалізму, є загрозою громадському порядку або є «екстремістським».
Депутати правлячої партії запропонували встановити відповідальність за відмову щодо видалення контенту з соцмереж у вигляді штрафу від 3 до 5 млн рублів для фізичних осіб та від 30 до 50 млн – для юридичних.
Критики стурбовані, що через надмірну обережність, модератори, скоріше всього, оцінюватимуть контент на користь влади. На їх думку, цей законопроект стане ще одним важелем тиску РФ на соціальні медіакомпанії, від яких спецслужби вимагають співпраці. Додатково, через цей законопроект таким великим соцмережам як Facebook та Twitter доведеться створювати своїх офіси в Росії, щою не потрапити під російську юрисдикцію.
«Так, встановлюються дуже високі та реально відчутні штрафи за розповсюдження протиправного контенту. Але ми бачимо з вами, що невеликі штрафи на сьогодні не зупиняють людей від розповсюдження наклепів, розпалення соціальної, національної та релігійної ворожнечі. Тому що, зачасту, оплата цього контенту є в десятки разів вищою, ніж штрафи. Тоді цього разу штрафи встановлюються високі», – наголосив голова Координаційної ради Андрій Ісаєв.
Нагадаємо: «Роскомнадзор» вніс Telegram до списку заборонених сайтів та заблокував месенджер на території РФ. Більш детально про ситуацію навколо популярного застосунку можна прочитати в матеріалі Mind «Telegram помер, хай живе Telegram».
З 16 квітня російський регулятор розпочав блокування ІР-адрес Google та Amazon, сервери яких можуть використовуватись месенджером для обходу блокування.
Засновник Telegram Павло Дуров оголосив про створення Цифрового опору – децентралізованого руху на захист цифрових свобод і прогресу. Для обходу блокування Telegram він готовий витратити мільйони доларів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].