Скандинавські банки заплатять 2,5 млрд євро штрафу за «тіньові рейтинги»

Скандинавські банки заплатять 2,5 млрд євро штрафу за «тіньові рейтинги»

Кожен банк оштрафовано на 495 млн євро

Скандинавські банки заплатять 2,5 млрд євро штрафу за «тіньові рейтинги»
фото Shutterstock

Європейське управління з цінних паперів і бірж (ESMA) оголосив про те, що наклав штрафних санкцій на загальну суму 2,5 млрд євро на 5 скандинавських банків за порушення своїх правил кредитних рейтингових агентств, ідеться в повідомленні регулятора, на яке посилається «Коммерсант».

Фінустанови Danske Bank, Nordea Bank, SEB, Svenska Handelsbanken і Swedbank публікували кредитні дослідження для своїх клієнтів, які самі ж і називали «тіньовими кредитними рейтингами», зазначається в повідомленні.

Ця практика тривала з червня 2011 року по серпень 2016 року, а у випадку з SEB – до травня 2018 року. Таким чином, банки незаконно займалися діяльністю, якою відповідно до загальноєвропейських правил можуть займатися тільки організації, які належним чином отримали статус кредитного рейтингового агентства. Банки такого статусу не мали, та й не могли отримати, наголошується в повідомленні.

Кожен банк оштрафований на 495 млн євро. Як зазначає регулятор, сума штрафу відображає як обтяжуючі обставини – тривалість незаконної діяльності, так і пом'якшуючі: банки добровільно вжили заходів до того, щоб подібна практика не повторювалася в майбутньому.

Нагадаємо, Нацбанк України оштрафував Банк інвестицій та заощаджень за порушення фін моніторингу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло