Відтепер про початок будівельних робіт потрібно обов’язково інформувати Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Відтепер про початок будівельних робіт потрібно обов’язково інформувати Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Відповідний закон набрав чинності та буде введено в дію за 6 місяців

Відтепер про початок будівельних робіт потрібно обов’язково інформувати Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
Фото: Flickr/Nick Savchenko

Проведенню містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, меліоративних, шляхових, земляних робіт на об’єкті всесвітньої спадщини, його території, в буферній зоні передує інформування Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Про це йдеться у законі «Про охорону культурної спадщини» щодо збереження пам’яток культурної спадщини, включених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, який набрав чинності 25 липня 2018 та вводиться в дію через 6 місяців з дня набрання ним чинності.

«Рекомендації Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО щодо проектів містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, меліоративних, шляхових, земляних робіт на об’єкті всесвітньої спадщини, його території, в буферній зоні є обов’язковими для виконання при проведенні таких робіт», – йдеться в документі.

Як зазначається, об’єкт всесвітньої спадщини має правовий статус пам’ятки національного значення з урахуванням особливостей, встановлених Конвенцією про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини, цим законом і планом управління об’єктом всесвітньої спадщини.

Крім того, передбачається, що межі території об’єкта всесвітньої спадщини і його буферної зони позначаються відповідними знаками, форма та порядок встановлення яких визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони культурної спадщини.

Водночас, на виконання зазначеного закону Міністерство культури Ураїни розробило проект Наказу «Про затвердження Порядку Інформування Міжурядового Комітету з охорони всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО про наміри здійснити містобудівні перетворення на території об'єкта культурної спадщини, включеного до списку Всесвітньої спадщини, та/або в межах його буферної зони».

Так, для забезпечення інформування Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО проектом передбачено, що замовник містобудівних перетворень подає до Мінкультури пакет документів у 4 оригінальних примірниках, 2 з яких складені українською мовою, 2 – англійською або французькою мовою в письмовій та електронній формі.

Зазначені документи складаються зі стислої характеристики містобудівного перетворення, опису містобудівної ситуації буферної зони в межах 500 м навколо запланованого містобудівного перетворення, оцінки потенційного впливу майбутнього перетворення на об’єкт всесвітньої спадщини, результати попередніх інженерних, геологічних, архівних, археологічних вишукувань.

Крім того, до переліку документів додається графічна частина – відображення локації об’єкта на топографічній карті, оцінка впливу на об'єкт всесвітньої спадщини з візуальним 3-D моделюванням.

Також передбачається надання позиції органу управління об’єктом всесвітньої спадщини щодо запланованих містобудівних перетворень.

Так, протягом 50 робочих днів замовник на зазначений запит має отримати відповідні рекомендації Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Нагадаємо, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України обмежує з 1 вересня 2018 року висоту забудови та зони для евакуації населення, запроваджує межу забудови до зелених зон, а також запроваджує нові норми для будівництва шкіл та розміщення транспортних засобів, зокрема забороняє паркування в межах житлової зони

Як писав Mind, у грудні 2017 року влада Японії вирішила відновити фінансування Організації ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), куди направила свій внесок в розмірі $35 млн.

Водночас раніше, Держдепартамент США оголосив про рішення Сполучених Штатів вийти з ЮНЕСКО, спеціалізованої установи ООН з питань освіти, науки і культури.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло