Іран випустить криптовалюту, щоб обходити американські санкції

Іран випустить криптовалюту, щоб обходити американські санкції

Проект буде здійснюватися разом із центральним банком країни

Іран випустить криптовалюту, щоб обходити американські санкції
фото Shutterstock

Уряд Ірану, який раніше заборонив доступ до біткойн-бірж, несподівано змінив свою думку про цифрову валюту, очевидно, виявивши в ній потенціал обходити фінансові барʼєри.

Департамент науки і технологій при іранському уряді планує розробити національну криптовалюту, повідомляє CoinDesk, на який посилається ForkLog.

Проект буде здійснений у співпраці з центральним банком країни і стане відповіддю на американські санкції, які почнуть діяти вже в наступному місяці.

«Ми намагаємося підготувати грунт для використання внутрішньої цифрової валюти», – заявив заступник начальника з інвестицій Аліреза Далірі.

На думку чиновника, токенізований аналог іранського ріала сприятиме зміцненню курсу національної грошової одиниці, буде стимулювати зростання обсягу внутрішніх та зовнішніх платежів і загалом допоможе країні обійти санкції США.

Також, за словами чиновника, відомство протягом наступних трьох місяців займеться інтеграцією блокчейн-технологій в інфраструктуру центрального банку. При цьому внутрішня криптовалюта буде використовуватися переважно для розрахунків з місцевими комерційними банками.

Нагадаємо, у травні цього року влада Ірану заборонила доступ до криптовалютних бірж і обмінних майданчиків.

Іран демонструє, що жодним чином не піде на поступки перед вимогами США щодо згортання ядерної програми. У червні в країні розпочалось будівництво центрифуг для збагачення урану, а також запущено новий завод із виготовлення роторів для центрифуг.

Напередодні МЗС Ірану повідомило, що Тегеран готовий до застосування контрзаходів у випадку, якщо США заблокує експорт іранської нафти.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло