mind
ЄЦБ перегляне рішення щодо відкликання ліцензії VersobankAS

ЄЦБ перегляне рішення щодо відкликання ліцензії VersobankAS

Власники банку не причетні до відмивання грошей

ЄЦБ перегляне рішення щодо відкликання ліцензії VersobankAS
Фото: Shutterstock

Європейському центробанку (ЄЦБ) згідно рішення Спеціальної адміністративної комісії Європейського центробанку (ABOR) доведеться переглянути прийняте раніше рішення щодо відкликання ліцензії VersobankAS, і прийняти нове.

Про це повідомив партнер Адвокатської фірми «Династія» Денис Миргородський, який представляє інтереси власників банку і зазначив, що ABOR завершила розгляд скарги українських акціонерів естонського VersobankAS на рішення про відкликання ліцензії.

«ABOR визнав наявність в рішенні Європейського центробанку помило, які повинні бути усунені, – повідомив Миргородський, – Також в рішенні ABOR не знайшли свого підтвердження факти причетності власників банку до відмивання грошових коштів. Навпаки, Комісія встановила їх активну залученість в поліпшення діяльності банку на останньому етапі його існування».

Як зазначається, на відміну від рішення ЄЦБ про відкликання ліцензії, яке було викладено регулятором в публічний доступ, рішення адміністративної комісії позначено як «інформація з обмеженим доступом».

«Перегляд рішення ЄЦБ не означає повернення ліцензії, припинення ліквідації, і відновлення діяльності кредитної установи. На цьому етапі ліквідації ми вважаємо повернення до нормальної роботи банка вже неможливим – прокоментував рішення ABOR бенефіціарний власник VersobankAS Вадім Єрмолаєв, – але активів досить для виплат всім кредиторам, так що клієнти банку в будь-якому випадку не постраждають».

Нагадаємо, що раніше, 26 березня 2018 року Європейський центробанк виніс рішення про відкликання ліцензії у естонського VersobankAS, що належить українським підприємцям Вадиму Єрмолаєва і Станіславу Віленському.

Пізніше, 30 березня власники банку зажадали публічного спростування інформації про систематичне порушення банком законодавства про відмивання грошових коштів, а в квітні звернулися до адміністративної комісії ЄЦБ з вимогою перегляду прийнятого рішення.

Як писав Mind, у травні 2018 року українські акціонери естонського VersobankAS домоглись проведення спеціальної перевірки законності рішення ЄЦБ про відкликання банківської ліцензії у естонського VersobankAS.

Нагадаємо, Латвія планує зменшити кількість нерезидентів (клієнтів-громадян з інших країн. – Mind) у своїх банках. Вона хоче домогтися, аби їхня частка не перевищувала 5%. Зараз ця частка становить понад 40%.

Versobank був заснований у 1999 році, контрольним пакетом його акцій володів кіпрський офшор Cyprus Popular Bank Public Co Ltd (колишня назва Marfin Popular Bank Ltd). У 2012 році 85% акцій Versobank AS купила українська компанія «Укрсільгоспром», яка входить у холдинг «Алеф». Основними власниками підприємств, що входять в «Алеф», є громадяни України Вадим Єрмолаєв і Станіслав Віленський.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті