Китай готовий до торгової угоди з Британією після Brexit

Китай готовий до торгової угоди з Британією після Brexit

Сторони не виключають укладення угоди про вільну торгівлю після виходу країни з ЄС

Китай запропонував Великобританії розпочати переговори щодо торгової угоди між країнами, яка зможе працювати після Brexit. Про це повідомляє Reuters із посиланням на  очільника британського МЗС Джеремі Ханта.

Міністр заявив, що Пекін пропонує розпочати переговори щодо угоди про вільну торгівлю після виходу країни з ЄС.

Китайська сторона ще в січні наголошувала, що відносини між Великобританією та Китаєм не зміняться після  Brexit.

Нагадаємо: Джеремі Хант очолив МЗС Британії після того, як його попередник Борис Джонсон вирішив піти у відставку через непорозуміння з прем'єр-міністром країни Терезою Мей.

Крім нього, свою посаду полишив і міністр з питань Brexit Девід Девіс через невдоволеність планом виходу країни з ЄС.

План виходу Великобританії з ЄС був прийнятий 6 липня після запеклих дебатів. Він передбачає «м'який» варіант Brexit: створення зони вільної торгівлі з ЄС для промислових і с/г товарів та збереження митних стандартів союзу на британських кордонах.

Противники цієї стратегії, серед яких, зокрема, Борис Джонсон, вважають, що подібні умови поставлять Лондон у залежність від Євросоюзу і при цьому позбавлять Великобританію можливості впливати на рішення, що приймаються в Брюсселі.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп вважає, що «м’який Brexit» вб'є торгові відносини Британії з США, оскільки Сполученим Штатам все одно доведеться мати справу не з Великобританією, а з ЄС.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло