«Візи для мільйонерів» у США або значно подорожчають, або взагалі зникнуть

«Візи для мільйонерів» у США або значно подорожчають, або взагалі зникнуть

Американські політики вважають програму з видачі віз у США для іноземних інвесторів сповненою шахрайства, а також надто дешевою

«Візи для мільйонерів» у США або значно подорожчають, або взагалі зникнуть
Фото Shutterstock

Популярна, хоча суперечлива імміграційна програма США, яка надає «візи мільйонерам», є під загрозою закриття. Про це повідомляє CNBC.

Програма з видачі інвестиційних віз у США ЕВ-5, які видаються іноземним інвесторам, завершує свою дію 30 вересня. Вона дозволила десяткам тисяч людей реалізувати свою «американську мрію», але її різко критикують через зловживання, і політики та високопосадовці вимагають або радикально її реформувати, або взагалі від неї відмовитись.

Сенатор Чак Грасслі написав листа президенту США в червні, у якому зазначив, що програма ЕВ-5 пронизана шахрайством, а директор служби громадянства та імміграції США Лі Френсіс Сіссна попросив Конгрес припинити дію програми, оскільки її пов’язують із проблемами з шахрайствами, зловживаннями та ризиками для національної безпеки.

Одне з ключових зауважень щодо програми полягає у тому, що початково її було створено для прямого інвестування в сільськогосподарський сектор та боротьбу з безробіттям. Замість цього, за словами Грасслі, «інтереси у вкладення великих грошей у Манхеттен» зіпсували програму.

«Початковою метою ЕВ-5 було не створення п’ятизіркових готелів у Манхеттені, – сказав Брендон Мейер із Fakhoury Global Immigration. – Вона була націлена на виробничий сектор, а замість цього стала джерелом для девелоперів нерухомості».

З допомогою візи ЕВ-5 можна отримати «зелену карту», а потім і громадянство США. Мінімальний обсяг інвестицій в економіку США має складати $1 млрд, але якщо йдеться про інвестування через регіональні центри – мінімальний розмір зменшується до $500 тис.

Інша проблема полягає у тому, наскільки «дорогою» має бути програма. Є заклики збільшити мінімальну суму інвестицій із $500 тис до $1,35 млн і з $1 млн до $1,8 млн, оскільки за 28 років, що програма працює, її вартість не змінювалась.

Ця новина змусила людей, особливо з Індії та В’єтнаму, поспішити, щоб встигнути зареєструватися до 30 вересня.

Нагадаємо: президент Трамп погрожує тимчасово призупинити роботу уряду, якщо представники Демократичної партії не погодяться на фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою та прийняття змін до імміграційного законодавства.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло