Вироблення та відвантаження сигарет в Україні скорочується, – Philip Morris

Вироблення та відвантаження сигарет в Україні скорочується, – Philip Morris

За перше півріччя цього року було вироблено 34,4 млрд сигарет, що на 17,7% менше, ніж минулоріч

Вироблення та відвантаження сигарет в Україні скорочується, – Philip Morris
Фото pmi.com

У ll кварталі 2018 року обсяги відвантаженої продукції для українського ринку під брендами Філіп Морріс Інтернешнл (ФМІ) скоротились на 11,8%, у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Про це повідомляє прес-служба ФМІ.

В минулому році компанія скоротила відвантаження цигарок на 12,1%. Разом з цим, у зазначений період доля ринку брендів Філіп Морріс Інтернешнл в Україні склала 28,5%.

Зменшення поставок у компанії пояснюють скороченням  ринку традиційних цигарок, а також зростанням нелегальної торгівлі. Контрабанда сигарет залишається одним з найприбутковіших і одним з найменш «карних» видів нелегальної діяльності.

«З кожним роком нелегальна торгівля тютюновими  виробами, наприклад, відчутно зростає в обсягах – сукупні недонадходження до бюджету України при поточних ставках податків та рівні нелегального ринку становлять близько 2 млрд грн в рік», – повідомив менеджер  з питань протидії нелегальній торгівлі ПрАТ «Філіп Морріс Україна» Артур Рєзніков.

У червні аудит компанії Kantar TNS зафіксував рекордний за останні 3 роки рівень споживання підроблених сигарет і цигарок без акцизних марок – 4.5%. Цей індикатор утричі вищий, ніж аналогічний показник в 2016 році.
За даними Державної служби статистики, за перше півріччя цього року було вироблено 34,4 млрд сигарет. Цей показник на 17,7% менший в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. З цієї кількості задекларовано лише 18 млрд сигарет. Цей показник на 28% менший ніж в минулому році.

Разом з цим, за даними українського центру контролю над тютюном, задекларовані продажі сигарет менші за реальні продажі. Це зменшило надходження до Держбюджету.

“У першому півріччі 2018 року кількість оподаткованих сигарет зменшилася набагато більше, ніж реальні обсяги їх продажу. Ця схема була реалізована з метою мінімізації акцизних платежів, бо з 1 січня 2018 року ставка акцизу на сигарети зросла майже на 30%. Таке явище називається форестелінг, і воно призвело до штучного зменшення надходжень до Державного бюджету від тютюнових акцизів у 2018 році, – розповів експерт з контролю над тютюном Костянтин Красовський.

Нагадаємо, Верховна Рада України 7 грудня прийняла законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році» №6776-д, згідно з яким ставки акцизного податку на тютюнові вироби та обов’язки з виплати акцизного податку з тютюнових виробів підвищуються.

Пізніше було повідомлено, що цього року вартість пачки сигарет в Україні виросте на 4–5 грн внаслідок зростання акцизів на 29,7%.

З 1 липня цього року Кабінет міністрів затвердив введення нових зразків акцизних марок для тютюнових виробів (крім сигарет з фільтром і без фільтра, цигарок).

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло