mind
У Грузії легалізували вживання марихуани

У Грузії легалізували вживання марихуани

Щоправда, купувати і зберігати марихуану за законом все ще не можна

У Грузії легалізували вживання марихуани
фото pixabay.com

Конституційний суд Грузії легалізував вживання марихуани в країні. Про це в понеділок, 30 липня, повідомляє «Грузия Online».

Як наголошується, суд у своєму рішенні зазначив, що споживання марихуани представляє дію, захищену правом на вільний розвиток особистості. У результаті цього рішення санкції за вживання марихуани в Грузії відтепер скасовані.

Колегія у справах Конституційного суду задовольнила позов членів партії «Гірчі» Зураба Джапарідзе і Вахтанга Мегрелішвілі, які вимагали визнання неконституційними всі санкції щодо вживання марихуани без призначення лікаря.

У Грузії легалізували вживання марихуани
Reuters

Позивачі вказували, що вживання марихуани є сферою, захищеною правом на вільний розвиток особистості. Джапарідзе і Мегрелішвілі підкреслювали, що шкода може бути завдана тільки здоров'ю того, хто сам вживає марихуану, що властиве для переважної більшості всіх інших речовин.

Зураб Джапарідзе після оголошення рішення суду заявив, що «це була боротьба не за марихуану, а за свободу».

«Sputnik Грузія» зазначає, що тепер у Грузії можна вживати марихуану, але не купувати її чи зберігати. За зберігання та придбання (до 5 г висушеної марихуани і до 10 г сирої) передбачений адміністративний штраф 500 ларі. Кримінальну справу може бути порушено в разі виявлення більшої кількості наркотику.

JAMnews уточнює, що кримінальне покарання за культивацію та поширення марихуани все ще залишається в силі, а вживання наркотику буде каратися тільки в тому випадку, якщо воно несе небезпеку для третіх осіб – наприклад, в навчальних закладах чи в місцях скупчення людей.

Країни, в яких легалізовано вживання марихуани: 

У Грузії легалізували вживання марихуани
Зеленим – країни, в яких куріння марихуани легалізовано, а червоним – де переслідується законом. Світло-зелені і жовті відтінки – держави, які мають проміжний статус. Наприклад, заборонено тільки зберігання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті