mind
Іран не відмовиться від можливості постачати нафту

Іран не відмовиться від можливості постачати нафту

Про це заявив президент республіки Рухані

Іран не відмовиться від можливості постачати нафту
фото Shutterstock

Ісламська республіка Іран не відмовиться від експортування нафти, не зважаючи на спроби обмеження експорту зі сторони міжнародного товариства, повідомляє Інтерфакс з посиланням на президента Хасана Рухані під час  зустрічі з послом Великобританії в Тегерані Робом Макаром.

«Ісламська республіка Іран ніколи не добивалася зростання напруженості в регіоні і не хоче проблем у міжнародних водах, але ніколи не відмовиться від своєї можливості експортувати нафту», – заявив Рухані.

Він також засудив ряд країн-членів угоди про іранську ядерну програму, які, на його думку, не повністю виконують умови спільного всебічного плану дій (СВПД).

Раніше США заявило про намір добитися обмеження експорту іранської нафти.

Іран відповів, що в разі введення міжнародних обмежень на закупівлю нафти, Іран може закрити Ормузький пролив для нафтогазового експорту.

На початку травня 2018 року Дональд Трамп оголосив про вихід з ядерної угоди (СВПД), укладеної в 2015 році групою з шести країн (п'ять постійних членів СБ ООН та ФРН) з Тегераном. Європейські країни не підтримали рішення США і намагаються в даний час зберегти угоду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті