mind
Президент схвалив удосконалення правил фітосанітарного контролю

Президент схвалив удосконалення правил фітосанітарного контролю

Глава держави підписав відповідний закон

Президент схвалив удосконалення правил фітосанітарного контролю
Фото: president.gov.ua

Президент України Петро Порошенко схвалив створення Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій, процедури їх уповноваження на здійснення фітосанітарної експертизи (аналізів) та врегулювання її проведення, а також встановлення 14-денного терміну дії фітосанітарного сертифіката в України.

Як зазначається в повідомленні на сайті Держспоживслужби, глава держави підписав відповідний закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур» (законопроект № 6673).

Так, окрім вищезазначеного, законом передбачається запровадження адміністративної відповідальності посадових осіб фітосанітарних лабораторій за неналежне дотримання законодавства про карантин рослин під час проведення фітосанітарної експертизи. Також законом враховані фітосанітарні вимоги країни-імпортера при видачі фітосанітарного сертифіката на експорт та реекспорт.

«Даний закон розроблено в рамках гармонізації вітчизняного законодавства до норм ЄС», – пояснюють у Держспоживслужбі.

Нагадаємо: Верховна Рада прийняла зазначений закон 10 липня 2018 року. Як йдеться у поясненні до документа, прийняття законопроекту дозволить підвищити гнучкість та ефективність системи фітосанітарного контролю в умовах зростаючих обсягів виробництва та експорту продукції рослинного походження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті