Близько 60% беспілотників в Україні не відповідають регламенту радіообладнання

Близько 60% беспілотників в Україні не відповідають регламенту радіообладнання

Жоден вітчизняний безпілотник не пройшов таку оцінку

Близько 60% беспілотників в Україні не відповідають регламенту радіообладнання
фото з pixabay.com

Український державний центр радіочастот, який здійснює сертифікацію радіоелектронних засобів, заявляє про те, що близько 60% безпілотних літальних апаратів (БПЛА) в Україні не проходять оцінку відповідності вимогам Технічного регламенту радіообладнання, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на інформацію Центру.

«За підрахунками фахівців, близько 60% безпілотників в Україні взагалі не проходять оцінку відповідності вимогам Технічного регламенту радіообладнання (затвердженого постановою Кабінету міністрів від 24 травня 2017 року). Наприклад, у мене немає інформації, що таку оцінку пройшов хоча б один БПЛА вітчизняного виробництва» , – наголосив керівник Центру по сертифікації УДЦР Олександр Лисенко.

Він також зазначив, що подібна проблема існує і в Європі. Так, за його словами, досить великий відсоток БПЛА, що надходять на ринок ЄС – не відповідає вимогам директиви 2014/53 / ЄС та європейським стандартам.

Так, в УДЦР наголосили, що радіоустаткування безпілотників рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації віднесено до видів радіообладнання, яке має низький рівень відповідальності суттєвим вимогам Технічного Регламенту та підлягає внесенню до Реєстру радіоелектронних РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування.

При цьому, Центр по сертифікації УДЦР – один з небагатьох в Україні, здатний провести комплексні випробування сучасних БПЛА.

Як зазначається, безпілотники під час сертифікації перевіряються за такими параметрами: безпека споживачів, електромагнітна сумісність і використання радіочастотного ресурсу.

Нагадаємо, в Україні з 1 червня 2018 року набрав чинності Тимчасовий порядок використання повітряного простору. Він торкнувся, зокрема, і порядку використання дронів вагою до 2 кг. Згідно з правилами, дронам тепер не можна підніматися вище 50 м, літати над дорогами, лініями електропередач, скупченнями людей, держустановами, приватними садибами, а якщо це необхідно, то заявку слід подавати не пізніше 10 днів до польоту.

При цьому представники ЗМІ, юристи та власники безпілотників заявляли, що вважають введений порядок неконституційним, а Міністерство агрополіткі і продовольства підкреслює, що новий порядок використання дронів обмежує роботу корпоративного сектора.

Водночас, Державна авіаційна служба допускає можливість перегляду встановлених обмежень на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден вагою до 2 кг, в тому числі поруч з місцями масового скупчення людей (без попереднього отримання дозволу на польоти).

Більше про те, як розвивається ринок дронів в Україні читайте у материалі Mind: «Розбір польотів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті