ФГВФО продаватиме права вимоги за іпотечними кредитами пулами по кілька лотів

ФГВФО продаватиме права вимоги за іпотечними кредитами пулами по кілька лотів

Перші пули будуть продаватись через ProZorro.Продажі вже з вересня 2018 року

ФГВФО продаватиме права вимоги за іпотечними кредитами пулами по кілька лотів
Фото: Shutterstock

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) змінює систему продажу прав вимоги за кредитами фізичних осіб, забезпеченими іпотекою, зокрема, формуватиме їх і продаватиме у пулах, перші з яких будуть торгуватися в системі ProZorro.Продажі вже у вересні цього року, йдеться  повідомленні на сайті фонду.

«Так, усі не продані у ході індивідуальних торгів на голландському аукціоні іпотечні кредити на наступні торги виставлятимуться тільки у складі пулу. При цьому до складу такого «зібраного лоту» включатимуться щонайменше по 10 активів, сукупною вартістю від 30 млн грн», – зазначають у ФГВФО.

Як зазначається, формуватимуться пули за принципом спільності однієї або декількох ознак, таких як регіон, валюта договору, період проведення торгів, місцезнаходження предмету застави тощо.

Якщо ж і аукціони з продажу пулів будуть визнані такими, що не відбулися, у подальшому із них формуватимуться ще крупніші пули, сукупною вартістю, орієнтовно, від 100 млн грн.

«Ще одна із ключових змін – перегляд підходу до визначення мінімальної ціни продажу для пулів іпотечних кредитів фізичних осіб. У ході одного голландського аукціону вартість пулу максимально може знизитися лише на 50% від початкової ціни», – зазначають у ФГВФО.

Як нагадують у фонді, індивідуальний продаж іпотечних кредитів фізичних осіб Фонд гарантування розпочав восени минулого року. На сьогодні через індивідуальні торги пройшло понад 10 000 іпотечних кредитів фізичних осіб, заборгованість за якими склала близько 26 млрд грн. Із них на індивідуальних торгах було продано 1600 кредитів, заборгованість за якими склала близько 2 млрд грн. Середній рівень конверсії (співвідношення ціни продажу до балансової заборгованості) – 25%.

Нагадаємо, ФГВФО минулого року анонсував плани упродовж найближчих 10–12 місяців виставити на продаж права вимоги за майже 40 000 непрацюючими іпотечними кредитами фізичних осіб, загальна заборгованість за якими  складає 68 млрд грн.

Про те, яким чином розширюються права банків і чим це загрожує позичальникові, зокрема, чому не виплачувати кредити стане ще складніше, читайте у колонці керівного партнера Адвокатського бюро «Штокалов і Партнери» Єгора Штокалова спеціально для Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті