Підтримка держреєстрів Мінюсту здорожчала на 44%

Підтримка держреєстрів Мінюсту здорожчала на 44%

Найдорожче коштує підтримка реєстру нерухомості – 12,12 млн грн на місяць

Підтримка держреєстрів Мінюсту здорожчала на 44%
Фото: Shutterstock

Міністерство юстиції України 27 липня уклало угоду із власним ДП «Національні інформаційні системи» («НІС») про забезпечення функціонування державних реєстрів на 184,92 млн грн, що на 44% дорожче ніж у першому півріччі 2018 року, повідомляють «Наші гроші» із посиланням на дані в системі Prozorro.

Як зазначається, закупівлю провели за переговорною процедурою через відсутність конкуренції.

«Кошти виділено на підтримку 18 реєстрів, держателем яких є Мінюст, протягом півроку – із липня по грудень, тобто на 183 дні. Нагадаємо, у першому півріччі підтримка цих самих реєстрів протягом 180 днів обійшлась на 44% дешевше – у 128,34 млн грн», – йдеться в повідомленні.

Як і раніше, найдорожче коштує підтримка Державного реєстру речових прав на нерухоме майно – 12,12 млн грн. на місяць, або 398 000 грн на день. Це в півтора рази дорожче від ціни першого півріччя, яка становила 8,01 млн грн на місяць, або 267 000 грн на день.

Зареєстроване у травні 2015 року держпідприємство «НІС» Мінюсту з лютого 2016 року очолює Станіслав Лур’є.

Воно отримує кошти за оплату витягів з реєстрів Мінюсту, котрі перераховуються за допомогою платіжного сервісу «UAPAY», що належить ТОВ «Софтінвест Холдинг» Анатолія і Дмитра Зараховичів. Ці двоє також володіють ТОВ «Ес Ай Центр» із запорожцем Сергієм Єрьоміним, який багато років очолював IT-департамент ПАТ «Запоріжтрансформатор» Костянтина Григоришина.

Позаторік «Ес Ай Центр» виграв тендер ДП «Український державний центр радіочастот» на впровадження послуги перенесення номера при зміні оператора (MNP) за 39,58 млн грн.

Нагадаємо, протягом 5 днів роботи модуля електронного визначення оціночної вартості майна Фонд держмайна запобіг продажу нерухомості за заниженою вартістю на суму майже 135 млн грн.

Водночас раніше, Міністерство юстиції планувало протягом року створити реєстр об'єктів нерухомого майна як підсистему, призначену для автоматизації процесів ведення Державного реєстру прав на нерухоме майно. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті