mind
Адміністрація Трампа планує ввести нові мита на товари з Китаю на $200 млрд

Адміністрація Трампа планує ввести нові мита на товари з Китаю на $200 млрд

Інвестори занепокоєні тим, що загострення торгової суперечки може негативно вплинути на глобальне зростання

Адміністрація Трампа планує ввести нові мита на товари з Китаю на $200 млрд
Фото Shutterstock

Адміністрація Дональда Трампа заявила, що планує ввести 25%-ві мита на імпорт китайських товарів на загальну суму $200 млрд, намагаючись натиснути на Пекін задля отримання торгових поступок. Про це повідомляє Reuters.

На початку липня США ввели 10%-ві мита на тисячі китайських товарів, серед яких харчові продукти, сталь, алюміній, продукти хімічної промисловості та споживчі товари (від кормів для тварин, меблів, килимів до автомобільних шин, велосипедів та косметичних засобів).

Хоча офіційно мита будуть введені лише після публічних обговорень, підвищення мит до 25% може загострити торгову суперечку між двома найбільшими економіками світу.

Джерела видання повідомляють, що адміністрація Трампа може оголосити про нові вже сьогодні, 1 серпня.

Китайська сторона поки не відреагувала.

Інвестори стривожені, що торгова війна між Вашингтоном та Пекіном може зачепити глобальне зростання, а провідні американські бізнес-групи засудили агресивну політику Трампа.

Ерін Енніс, старший віце-президент Китайської бізнес ради, сказала, що 10%-ві мита на товари це вже проблема, а більш ніж подвоєння мит призведе до гірших наслідків.

«Враховуючи обсяг охоплюваних продуктів, близько половини всього імпорту з Китаю обкладається митами, включно із споживчими товарами, – сказала вона. – Збільшення ціни відчують і покупці, тому це вплине на більшість гаманців американців».

Днями Сенат США схвалив законопроект про зниження торгових бар’єрів введених проти сотень вироблених в Китаї товарів. Цей документ міг би послабити торгову напруженість між країнами, але щоб він вступив у дію, його повинен підписати президент Дональд Трамп.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті