НБУ вилучив із сайту розділ «Оперативний стан міжбанківського валютного ринку України»

НБУ вилучив із сайту розділ «Оперативний стан міжбанківського валютного ринку України»

Ці дані дозволяли оперативно стежити за ситуацією на міжбанку: зростає курс гривні або знижується

НБУ вилучив із сайту розділ «Оперативний стан міжбанківського валютного ринку України»
Фото: Shutterstock

Національний банк вилучив з сайту розділ «Оперативний стан міжбанківського валютного ринку України», в якому в режимі онлайн кожну торгову сесію публікував інформацію про кількість укладених на міжбанку угод, їх обсяг в доларах США і середньозважений курс гривні до долара за підсумками цих угод, повідомляє FinClub.

Як зазначається, ці дані дозволяли оперативно стежити за ситуацією на міжбанку: зростає курс гривні або знижується.

Так, 31 липня НБУ оновлював цю таблицю, але вже 1 серпня вилучив її з сайту. Зник і файл з архівом міжбанківських угод.

Національний банк з 23 квітня 2015 року розміщував у таблиці «Оперативний стан міжбанківського валютного ринку України» інформацію про угоди як з продажу банками валюти на міжбанку, так і з її купівлі. І робив це «з метою підвищення прозорості визначення офіційного курсу гривні до долара США».

Інформація розміщувалася відповідно до даних Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку починаючи з 9:30 і оновлювалася кожні 30 хвилин до закриття торгової сесії.

Так, з 31 жовтня 2016 року за розрахунком середньозваженого курсу враховувалися угоди, укладені між банками та банками і НБУ (угоди між банками і клієнтами при розрахунку офіційного курсу не враховувалися, як і форвардні угоди і угоди на умовах СВОП).

Водночас з 1 серпня 2018 року НБУ кардинально переглянув формулу розрахунку офіційного курсу. Після чого і зникла таблиця оперативного стану міжбанку. НБУ повідомляє, що оперативні дані більше не публікуватиме відповідно до постанови № 79 від 19 липня.

Це сталося на тлі липневої девальвації, яку визнав НБУ.

Нагадаємо: Нацбанк назвав причини коливання курсу валют, серед яких активне проведення компаніями операцій з перерахування дивідендів за кордон та вихід нерезидентів з ОВДП. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті