Нідерландський стартап виготовляє тканину з коров’ячих екскрементів
Компанія разом із фермерами планує збудувати власний завод з переробки вже цього року

Стартап з Нідерландів на чолі з Джалілою Ессаїді займається видобуванням целюлози з коров'ячих екскрементів. Про це повідомляє The Guardian.
«Ми бачимо гній як відходи, як щось гидке та смердюче. Але масло (використовується для виготовлення волокна) не є чистим і красивим спочатку. Ви дійсно маєте показати людям приховану красу, якщо ви перетворите його на целюлозу», – переконана Ессаїді.
Фактично так званий біокутюр існує вже кілька років, але має проблему масштабності.
Стартап співпрацює із 15 фермерами в Ейндховені та має на меті створити завод із переробки коров’ячих екскрементів вже цього року. Цей проект встиг отримати нагороди за свої здобутки, включно із премією у $200 000 від Chivas Venture та H&M Foundation Global Change.
«Цей процес є хімічним та механічним, – пояснює його очільниця. – Коли ви збираєте гній, це поєднання сечі та калу корови, 80% з нього складає вода. Ми розділяємо суху та вологу частини. Волога частина ферментується і ми отримуємо розчин, який перетворюємо на целюлозу, яка є не чим іншим, ніж травою та кукурудзою, яку їдять корови».
«Що робить наш процес кращим, ніж звичайні текстильні технології, це те, що нам не потрібен високий тиск, оскільки шлунок корови є першим кроком до того, щоб зробити волокно більш м’яким. Це також є більш енергоефективним», – додала вона.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].