Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Нідерландський стартап виготовляє тканину з коров’ячих екскрементів

Нідерландський стартап виготовляє тканину з коров’ячих екскрементів

Компанія разом із фермерами планує збудувати власний завод з переробки вже цього року

Нідерландський стартап виготовляє тканину з коров’ячих екскрементів

Стартап з Нідерландів на чолі з Джалілою Ессаїді займається видобуванням целюлози з коров'ячих екскрементів. Про це повідомляє The Guardian.

«Ми бачимо гній як відходи, як щось гидке та смердюче. Але масло (використовується для виготовлення волокна) не є чистим і красивим спочатку. Ви дійсно маєте показати людям приховану красу, якщо ви перетворите його на целюлозу», – переконана Ессаїді.

Фактично так званий біокутюр існує вже кілька років, але має проблему масштабності.

Стартап співпрацює із 15 фермерами в Ейндховені та має на меті створити завод із переробки коров’ячих екскрементів вже цього року. Цей проект встиг отримати нагороди за свої здобутки, включно із премією у $200 000 від Chivas Venture та H&M Foundation Global Change.

«Цей процес є хімічним та механічним, – пояснює його очільниця. – Коли ви збираєте гній, це поєднання сечі та калу корови, 80% з нього складає вода. Ми розділяємо суху та вологу частини. Волога частина ферментується і ми отримуємо розчин, який перетворюємо на целюлозу, яка є не чим іншим, ніж травою та кукурудзою, яку їдять корови».

«Що робить наш процес кращим, ніж звичайні текстильні технології, це те, що нам не потрібен високий тиск, оскільки шлунок корови є першим кроком до того, щоб зробити волокно більш м’яким. Це також є більш енергоефективним», – додала вона.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті