mind
BASF закінчив процес придбання підрозділів Bayer

BASF закінчив процес придбання підрозділів Bayer

Компанія також отримала науково-дослідний насіннєвий центр у Київській області

BASF закінчив процес придбання підрозділів Bayer
Фото: Basf

Концерн BASF, провідний світовий виробник засобів захисту рослин, завершив операцію з придбання частин бізнесу і активів німецької хімкомпанії Bayer, повідомляє Інтерфакс посилаючись на BASF.

Зазначається, що дана угода є стратегічним доповненням до портфоліо засобів захисту рослин BASF, а також біотехнологічних і цифрових агрорішень. Вона відкриває новий сегмент бізнесу насіння, неселективних гербіцидів і нематоциднних протруйників для компанії BASF.

Угода була підписана ще в жовтні 2017 року, а його доповнення – в квітні 2018. Компанія Bayer відмовилася від переданих BASF частин бізнесу через придбання компанії Monsanto за ціною 7,6 млрд євро. З цього моменту до BASF приєднуються більш 4,500 співробітників Bayer.

Угода передбачає придбання глобального бізнесу глюфосинат-амонію компанії Bayer; насіння основних сортів культур на окремих ринках і можливість їх селекції; бізнесу насіння овочевих культур; науково-дослідних платформ для виведення нових сортів пшениці; ряд продуктів для протруювання насіння; деякі гербіциди на основі гліфосату в Європі, що використовуються переважно в промислових цілях; цифрову агроплатформу ТМ xarvio; а також деякі дослідницькі проекти по неселективних гербіцидів і нематоциди. Ці транзакції вже завершені, за винятком угоди по переходу бізнесу насіння овочевих культур, закриття якої очікується в кінці третього кварталу 2018 року.

Серед активів Bayer компанія BASF в Україні також набула науково-дослідний насіннєвий центр по роботі з зерновими колосовими в с. Центральне (Київської обл.). Він є частиною глобальної мережі науково-дослідних центрів. Уже в найближчому майбутньому центр буде закривати повний цикл виробництва насіння: від створення нових сортів пшениці і до презентації розробок в демонстраційному центрі.

Як повідомлялося, Bayer і світовий лідер в біотехнології рослин Monsanto в вересні 2016 року підписали остаточну угоду про злиття. Вартість угоди – $66 млрд ($128 за акцію Monsanto). 7 червня 2018 року Bayer AG завершив операцію зі злиття з американською Monsanto.

BASF – провідний світовий виробник засобів захисту рослин. Продуктовий портфель складається з п'яти сегментів: хімікати, спеціальні продукти, функціональні матеріали і рішення, рішення для сільського господарства, а також нафту і газ. У 2017 році обсяг продажів концерну склав 64,5 млрд євро. Акції BASF торгуються на фондових біржах Франкфурта (BAS), Лондона (BFA) і Цюріха (BAS). BASF працює в Україні з 1992 року. Контролює чотири агроцентри, має один склад.

Bayer – міжнародна компанія зі спеціалізацією в області наук про життя, а саме – охорони здоров'я та сільського господарства. Веде діяльність в Україні з 1992 року в формі ТОВ «Байєр», є великим постачальником засобів захисту рослин (пестицидів, гербіцидів і фунгіцидів) і насіння в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті