mind
Перший українсько-американський агрохолдинг продав свої активи

Перший українсько-американський агрохолдинг продав свої активи

Покупцями Kyiv Atlantic Group стали Agrolife та «Ерідон»

Перший українсько-американський агрохолдинг продав свої активи
Фото Shutterstock

Kyiv Atlantic Group, агрохолдинг з переробки зерна, насіннєвого масла та рослинних білків, продав три свої компанії двом новим власникам, повідомляє Kyiv Post. 

Kyiv Atlantic Group складалася з «Київ Атлантік Україна» (КАУ), Atlantic Farms та Atlantic Farms II. Група розглядала продаж протягом останніх трьох років.

Власниками Kyiv Atlantic Group була сім'я Свейерів (Sweere)  – і датської компанії DUI Holding. Данці приєдналися ще в 2006 році, коли вклали у бізнес близько $10 млн.

«Ми показали підприємства близько 30 різним компаніям... Для нас було важливо їх одночасно [продати]», – зазначив Даніель Свейер.

Компанія була продана німецькому постачальнику олійних, зернових та кормових добавок Agrolife, а два виробничих фермерських господарства – Atlantic Farms Київської області та Atlantic Farms II Черкаської області – були продані «Ерідону», агропромисловій компанії, що належить мультимільйонеру Сергію Кроловцеву.

«Ерідон» та Kyiv Atlantic Group співпрацюють протягом останніх 15 років.

Основна причина продажу трьох підприємств була пов'язана з «різними діловими інтересами з нашими датськими партнерами», а також з тим, що Тамара та Девід Свейери бажали повернутися до США. Крім того, бізнес-середовище в Україні не було привабливим для міннесотців.

Девід і Тамара Свейери розпочали свою діяльність в Україні в 1990 році з $1 млн, коли вони продали сільськогосподарський бізнес у Міннесоті. Син Даніель офіційно приєднався до компанії в 1994 році. Свейери отримали $2,5 млн  у вигляді грантів уряду США, а також фінансування Європейського банку реконструкції та розвитку у 1995 році. В цілому, будівнитцво об'єкта з переробки сільськогосподарської продукції коштувало їм $20 млн.

Тим не менш, вже екс-власники Kyiv Atlantic Group продовжать свою діяльність в Україні під брендом Multigain, виробничою та дистриб'юторською компанією. Права на володіння Multigain належать компанії Atlantic Brands Ukraine, компанії, яку Свейери створили в цьому році.

Транзакція злиття та поглинання трьох компаній контролюється юридичною фірмою Integrites, яка протягом останніх 8 років співпрацювала з  Kyiv Atlantic Group.

Нагадаємо: EY в Україні за рік здійснила супровід продажу агроактивів на $97,5 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті