mind
НАБУ у суді домоглося арешту двох ТЕЦ нардепів-братів Дубневичів

НАБУ у суді домоглося арешту двох ТЕЦ нардепів-братів Дубневичів

Через завдання збитків державі на суму понад 1,4 млрд грн

НАБУ у суді домоглося арешту двох ТЕЦ нардепів-братів Дубневичів
Фото: НАБУ

Солом'янський районний суд Києва наклав арешт на цілісні майнові комплекси Новояворівської і Новороздільської ТЕЦ (ТОВ «Енергія-Новояворівськ» та ТОВ «Енергія-Новий Розділ») у Львівській області за клопотанням Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на інформацію НАБУ.

Як зазначається, підконтрольні братам Ярославу і Богдану Дубневич, які є народними депутатами, об'єкти перейшли під тимчасове управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА).

«Протягом 2013-2015 років Новороздільська ТЕЦ і Новояворівська ТЕЦ отримували природний газ за пільговими цінами від НАК «Нафтогаз України» нібито для постачання тепла населенню. Але отримували в обсягах, які в 10 разів перевищували реальні потреби конкретних населених пунктів. В результаті цього державним інтересам в особі НАК завдано збитків на суму понад 1,4 млрд грн», – зазначив директор НАБУ Артем Ситник.

Отримані від продажу електроенергії кошти під різними приводами виводили на компанії, підконтрольні власникам ТЕЦ.

«Однією з таких компаній, як встановило слідство, була корпорація «КРТ». Її бенефіціарами і одночасно власниками двох згаданих ТЕЦ, як встановило слідство, є народні депутати», – зазначено в повідомленні.

За словами глави АРМА Антона Янчука, права управління Нацагентства на ці два підприємства вже зареєстровані.

Розпочато консультації із зацікавленими професійними органами. Найближчим часом АРМА почне відбір керуючого для цих об'єктів.

Бенефіціарами ТОВ «Енергія Новий Розділ» та «Енергія-Новояворівськ» є депутати Верховної Ради Богдан і Ярослав Дубневичі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті