mind
Philip Morris вимагає від British American Tobacco $90 тисяч

Philip Morris вимагає від British American Tobacco $90 тисяч

Також PM вимагає заборони на продаж пристроїв BAT у Японії

Philip Morris вимагає від British American Tobacco $90 тисяч
pmi.com

Тютюнова компанія Philip Morris International Inc. звернулася в суд Токіо зі скаргою на British American Tobacco Plc (BAT), звинувативши конкурента в порушенні своїх патентів, повідомляє Інтерфакс.

Скарга стосується патентів, зареєстрованих в Японії та стосуються систем нагрівання тютюну.

Philip Morris вимагає відшкодування збитку в розмірі 100 млн єн ($900 тисяч). Окрім того, компанія вимагає заборони на продаж пристроїв BAT на території країни.

Зазначені патенти Philip Morris стосуються системи IQOS, в якій тютюн не горить, а нагрівається до близько 300-350 градусів Цельсія (проти 800 градусів при горінні). Ці пристрої продаються у багатьох країнах, але особливою популярністю користуються в Японії, де вони займають 15,6% ринку.

За словами представників компанії, схожий пристрій BAT під назвою Glo використовує дві технології, запатентовані Philip Morris. Представники BAT відкинули звинувачення і заявили про готовність оскаржувати позов конкурента в суді.

IQOS від Philip Morris та Glo від British American Tobacco 

Джерело: pmi.com та bat.com

Акції Philip Morris дорожчають на 0,1% на попередніх торгах в Нью-Йорку, капіталізація компанії оцінюється в $133 млрд; цінні папери BAT у Лондоні ростуть в ціні на 0,6%, її ринкова вартість становить 95,9 млрд фунтів стерлінгів ($125 млрд).

Нагадаємо: Державна фіскальна служба України скасувала штраф на суму майже 200 млн грн для міжнародної тютюнової компанії British American Tobacco (BAT). 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті