ДФС скасувала штраф British American Tobacco на майже 200 млн грн

ДФС скасувала штраф British American Tobacco на майже 200 млн грн

І визнала правомірним бажання комерційної організації здійснювати збиткові операції

ДФС скасувала штраф British American Tobacco на майже 200 млн грн
Фото: Shutterstock

Державна фіскальна служба (ДФС) скасувала штраф на суму майже 200 млн грн міжнародної тютюнової компанії British American Tobacco (BAT), повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на інформацію Ради бізнес-омбудсмена.

Згідно з повідомленням, 5 січня 2018 року в Раду бізнес-омбудсмена звернулася British American Tobacco, яку ДФС звинуватила в заниженні податкових зобов'язань на суму понад 180 млн грн.

«В кінці 2016-го та 2017 років Верховна Рада підвищила акциз на тютюнові вироби на 40% і майже 30% відповідно. Як правило, для кінцевих покупців це означає пропорційне зростання вартості продукції. Однак, за словами скаржника, щоб різко не підвищувати ціни, він запланував поступове збільшення вартості готової продукції. При цьому витрати на оплату акцизу на цей перехідний період на початку року він брав на себе. Таким чином, на початку 2017-го і 2018 років виробник реалізував сигарети за ціною нижче собівартості», – пояснили в Раді.

ДФС визнала ці дії неправомірними, оскільки дані операції, на думку відомства, не відносилися до звичайної господарської діяльності, а були спрямовані на заниження власних податкових зобов'язань. Відповідно, на всю партію реалізованих сигарет податкова донарахувала ПДВ і штраф – на загальну суму майже 200 млн грн.

Як наголошується в повідомленні, інспектор Ради бізнес-омбудсмена звернув увагу ДФС на те, що законодавство дозволяє здійснювати збиткові господарські операції, якщо вони мають належну ділову мету.

«У цьому випадку виробник відмовився від різкого підвищення ціни і пішов на короткочасну втрату маржі для збереження частки ринку. Надалі компанія поступово підняла ціни, що дозволило зберегти прибутковість», – відзначили в Раді.

У результаті ДФС скасувала донарахування і штраф майже в повному обсязі, справа була закрита на початку квітня.

У прес-службі British American Tobacco агентству підтвердили факт скасування штрафу, однак відмовилися уточнити загальну суму претензій.

British American Tobacco (BAT) – велика міжнародна тютюнова компанія. В Україні їй належить ПрАТ «А/О Тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки» (Чернігівська обл.), заснована в 1993 році на базі Прилуцької тютюнової фабрики.

В Україні компанія виробляє і продає марки сигарет Kent, Rothmans, Vogue, Dunhill, Pall Mall, Lucky Strike, Capri, «Прилуки Особливі», «Козак».

Експортує продукцію в Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову, Азербайджан, Сінгапур.

Нагадаємо, BAT планував інвестиції у розмірі 123 млн грн у розширення Прилуцької тютюнової фабрики. Додаткові лінії виробництва випускатимуть експорту продукцію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло