mind
Білорусь може удвічі скоротити поставки дизпального в Україну

Білорусь може удвічі скоротити поставки дизпального в Україну

Українські гравці оптимістично переконані, що це не спричинить дефіциту нафтопродукту

Білорусь може удвічі скоротити поставки дизпального в Україну
Фото Shutterstock

«Білоруська нафтова компанія» (БНК) оголосила своїм українським контрагентам рішення щодо скорочення зобов'язань за серпневим постачанням палива до 50% від обумовлених контрактних обсягів, повідомляє enkorr з посиланням на покупців нафтопродуктів БНК.  

Так, контрагенти зазначаєть, що основною причиною такого кроку стала зупинка на ремонт НПЗ ВАТ «Нафтан», в зв'язку з чим БНК резервує обсяги для внутрішнього споживання Білорусі як пріоритетні.

«У травні, коли на ремонт зупиняли Мозирський НПЗ, нам це пояснювали бажанням уникнути проблем в сезон активного споживання. Тому різке скорочення поставок в серпні стало для нас абсолютною несподіванкою», – говорить менеджер однієї з компаній-імпортерів.

У той же час, згідно з інформацією наданою БНК, остаточне підтвердження обсягів поставки на поточний місяць можливе до 6 числа. Тим самим постачальник дав зрозуміти, що рішення про 50% скорочення поставок ще не кінцеве. При цьому не виключив, що подальші коригування місячних обсягів можуть відбуватися і після цієї дати.

Тим не менш, учасники ринку вважають, що дана ситуація не призведе до дефіциту ДП, оскільки за останні 2 роки частка білоруських виробників сильно скоротилася, а нестачу можна перекрити поставками з альтернативних джерел, зокрема з Росії.

За даними «Консалтингової групи А-95» білоруські поставки дизпалива в Україні знижуються другий рік поспіль. У серпні 2017 року вони склали 208 тисяч тонн. З огляду на динаміку зниження поставок за перше півріччя, очікуваний обсяг на серпень 2018 року має становити 175 тисяч тонн. З урахуванням зниження квоти на 50% обсяг складе близько 88 тисяч тонн.

Нагадаємо: ріст цін на автогаз у минулому році гравці паливного ринку пояснювали, зокрема, скороченням поставок з Білорусії. У зв'язку з такими підвищенням низка великих українських ритейлерів отримали великий штраф від АМКУ у загальній сумі 41 млн грн.

Також зазначимо: з 1 лютого 2018 року Білорусь підвищила експортне мито на нафту і нафтопродукти, що вивозяться за межі митної території Євразійського економічного союзу (ЄАЕС).

Додамо, що протягом останнього місяця значного росту у цінах на ДП не було помічено.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті