mind
Будівельні роботи в Україні здорожчали майже на чверть

Будівельні роботи в Україні здорожчали майже на чверть

Протягом півроку ціни зросли на 23,9%

Будівельні роботи в Україні здорожчали майже на чверть
Фото: Flickr/Nick Savchenko

Ціни на будівельно-монтажні роботи (БМР) в Україні в січні-червні 2018 року по порівнянні з аналогічним періодом 2017 року зросли на 23,9%, повідомляє 3m2 із посиланням на дані Державної служби статистики.

Як зазначається, найбільше зросли ціни на будівельно-монтажні роботи в сфері будівництва інженерних споруд – на 27,5%, а також в сфері будівництва комплексних промислових споруд – на 25,4%. Найменше збільшилася вартість будівельно-монтажних робіт в сфері будівництва трубопроводів, комунікацій і ліній електропередач – на 21,5%.

При цьому вартість БМР в червні 2018 року у порівнянні з травнем зросла на 0,5% (в травні вартість по відношенню до квітня зросла на 1,2%). Найбільше зростання цін на БМР в червні зафіксовано в сфері будівництва транспортних споруд – на 1,1%.

Цікаво, що індекс цін на житлове будівництво в червні трохи виріс в порівнянні з травнем, але при цьому зрівнявся з січнем.

Нагадаємо, за даними Держстату житловий фонд України станом на 1 січня 2018 року склав 984,8 млн кв. м загальної площі. Це на 0,7%, або на 6,9 млн кв. м, більше за показники аналогічного періоду минулого року.

Крім того, як зазначила в коментарі для Mind директор з маркетингу та продажів житлового комплексу бізнес-класу RiverStone Ангеліна Деревльова, з початку будівництва до введення будівлі в експлуатацію ціна квартир виростає на 20–35%.

У той же час, про те, за рахунок чого забудовники стримують зростання цін і коли вони припинять це робити, читайте у матеріалі Mind «Заощадити на всьому: чому нові квартири не дорожчають».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті