mind
Саудівська Аравія заморозила торгові відносини з Канадою через вимогу звільнити активісток

Саудівська Аравія заморозила торгові відносини з Канадою через вимогу звільнити активісток

Крім того ображена саудівська влада висилає з країни канадського посла

Саудівська Аравія заморозила торгові відносини з Канадою через вимогу звільнити активісток
Перша леді США Мішель Обама (ліворуч) і держсекретар Хілларі Клінтон (праворуч) вітають активістку Самар Бадаві на церемонії International Women of Courage Award в Вашингтоні 8 березня 2012 року
Фото Getty Images|/ Twitter @samarbadawi15

Саудівська Аравія заморозила всі нові торгові та інвестиційні операції з Канадою у відповідь на заклик канадської влади  звільнити громадських активісток, затриманих у королівстві, повідомляє Reuters.

Крім того, саудівська влада відкликали свого посла з Канади і вимагає від канадського посла покинути країну протягом доби, повідомило МЗС Саудівської Аравії, додавши, що залишає за собою «право здійснювати подальші дії».

Як повідомила минулого тижня міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch, влада Саудівської Аравії затримали правозахисниць і борців за права жінок Самар Бадаві, сестру саудівського блогера-дисидента Раїфа Бадаві, та Нассіму аль-Садах.

У відповідь на це канадське МЗС і канадське посольство у п’ятницю висловили «серйозну стурбованість» арештами правозахисниць і вимогу щодо «негайного звільнення» громадських активісток.

«Ми закликаємо саудівську владу негайно відпустити їх та інших мирних борців за права людини», – повідомляв МЗС Канади на своїй сторінці в Twitter.

За даними Human Rights Watch, з травня переслідувань влади зазнають більш десятка мешканок Саудівської Аравії, які борються за свої права. Більшість із них виступають, зокрема, за право жінок на водіння автомобілів і скасування системи чоловічого піклування над жінками.

Влада Саудівської Аравії заявила, що не втручається у внутрішні справи інших країн, включаючи Канаду, і тому не потерпить втручання інших країн у свої внутрішні справи і в питання взаємодії з власними громадянами.

«Будь-який подальший крок з боку Канади буде нами розцінений як визнання нашого права втручатися у внутрішні справи Канади», – ідеться в заяві саудівського МЗС.

Раніше повідомлялося, що влада Саудівської Аравії офіційно надала дозвіл жінкам керувати автомобілем – в рамках реформ з повернення жінкам їх громадянських прав, впроваджуваних наслідним принцем Мухаммедом бен Салманом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті