Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
НБУ з 1 жовтня матиме право відсторонити аудиторську фірму від проведення аудиту банку

НБУ з 1 жовтня матиме право відсторонити аудиторську фірму від проведення аудиту банку

Та не матиме права на ведення Реєстру аудиторських фірм, які здійснюють зовнішній аудит банків

НБУ з 1 жовтня матиме право відсторонити аудиторську фірму від проведення аудиту банку
Фото: НБУ

Національний банк України (НБУ) з 1 жовтня 2018 року запроваджує порядок відхилення (відсторонення) аудиторської фірми від проведення аудиту банку, а також скасовується право регулятора на ведення Реєстру аудиторських фірм, які здійснюють зовнішній аудит банків.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Центробанку.

Як зазначається, відповідні зміни передбачені Законом України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», який набрав чинності 7 лютого 2018 року та вводиться в дію з 1 жовтня 2018 року.

«Національний банк протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом отримав право відхиляти обрану банком для проведення зовнішнього аудиту аудиторську фірму або відстороняти аудиторську фірму, яка проводить зовнішній аудит банку», – йдеться у повідомленні НБУ.

Крім того, на виконання зазначеного закону регулятором затверджено Положення про порядок відхилення (відсторонення) НБУ аудиторської фірми, яка обрана банком для проведення зовнішнього аудиту, що затверджене Постановою Правління НБУ №89 від 2 серпня 2018 року та діє з 1 жовтня 2018 року до 6 лютого 2021 року (включно).

Так, зазначеним документом, зокрема визначаються: порядок інформування банком НБУ про обрану для проведення зовнішнього аудиту аудиторську фірму (після проведення конкурсу з відбору аудиторської фірми), підстави прийняття Центробанком рішення про відхилення (відсторонення) обраної банком аудиторської фірми.
Крім того, зазначеним Положенням регулюється порядок прийняття НБУ рішення щодо відхилення або відсторонення аудиторської фірми (рішення приймає Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем, що створений у Національному банку).
Також Положенням передбачено введення порядку інформування НБУ банку та Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, що створюється згідно із Законом про аудит, про прийняте регулятором рішення про відхилення (відсторонення) аудиторської фірми

Крім того, зазначеною Постановою НБУ №89, з 1 жовтня 2018 року визнаються такими, що втратили чинність, Положення про порядок ведення Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків, затверджене постановою Правління Національного банку від 17 листопада 2011 року № 410, та Положення про Комітет з питань аудиту банків України, затверджене постановою Правління НБУ від 6 квітня 2015 року № 214 (зі змінами).

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закон «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» 21 грудня 2017 року, а Президент Петро Порошенко підписав документ 2 лютого 2018 року, який набрав чинності 7 лютого 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті