mind
«Газпром» скоротив поставки газу до Європи

«Газпром» скоротив поставки газу до Європи

З початку тижня скорочено транзит Україною і Білоруссю

«Газпром» скоротив поставки газу до Європи
Фото: Shutterstock

Російський «Газпром» з початку тижня скоротив фізичні поставки газу в Європу, що йдуть транзитом Україною і Білоруссю, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на дані газотранспортних операторів Європи.

Заявка на транспорт газу Україною ужгородським коридором на вівторок заявлена на рівні 127 млн куб. м, що на 14% нижче, ніж факт прокачування понеділка – 147 млн куб. м. Найближчі ремонтні роботи в Україні ужгородського коридору почнуться тільки 14 серпня. Крім того, у Росії ніяких аварій в центральній частині країни не було, ремонтів не проводиться, повідомили агентству російські газовики.

Крім того, у понеділок поставки газу до Німеччини по газопроводу «Ямал – Європа» знизилися на 12% – до 77 млн куб. м з 88 млн куб. м у неділю. При цьому найближче обмеження роботи цього газопроводу у зв'язку з ремонтними роботами заплановано тільки на 8 серпня на одну добу, повідомляє газотранспортна компанія Gascade.

На сайті «Газпрому» в розділі REMIT, де компанія розкриває дані про обсяги транзиту і обставин його зміни, коментарі з цього приводу відсутні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті