mind
Мінрегіон пропонує замінити гаражі на автоматизовані стоянки та механізовані гаражі на кілька рівнів

Мінрегіон пропонує замінити гаражі на автоматизовані стоянки та механізовані гаражі на кілька рівнів

Автоматизовані гаражі можна буде пристроювати до будинків або облаштовувати їх під землею до 9-го поверху включно

Мінрегіон пропонує замінити гаражі на автоматизовані стоянки та механізовані гаражі на кілька рівнів
Фото: pixabay.com

Автоматизувати збереження автомобілів у містах і замінити звичайні гаражні будівлі на автоматизовані гаражі на кілька рівнів, в яких процес в’їзду (виїзду) автомобіля на місце для паркування відбувається без участі водія та пасажирів, а його вертикальне переміщення відбувається з використанням спеціальних підйомників, пропонують у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, йдеться у повідомленні на сайті міністерства.

Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook, Мінрегіон оновлює державні будівельні норми, зокрема, пропонує ввести нову зміну в Державні будівельні норми (ДБН) В.2.3-15:2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів» щодо можливості проектування автоматизованих гаражів для автомобілів в містах України.

«Світ не стоїть на місці і поступово переходить на автоматизацію усіх можливих процесів. Наприклад, автоматизовані гаражі для автомобілів. Процес паркування на таких автостоянках відбувається автоматично, без участі водіїв. Такі стоянки займають менше простору, що дуже важливо, особливо в центральних районах крупних міст. Тобто, їх можна розміщувати там, де не є багато місця для звичайних чи механізованих парковок», – написав він.

Ми змінюємо життя людей на краще, тому оновлюємо Державні будівельні норми. Ми пропонуємо ввести нову зміну в ДБН...

Опубликовано Lev Partskhaladze Вторник, 7 августа 2018 г.

Як зазначається, управління пристроєм для переміщення автомобілів і контроль його роботи в автоматизованих гаражах передбачається з приміщення диспетчерської. Також під час проектування автоматизованих гаражів необхідно передбачати доступ персоналу для технічного обслуговування на кожен ярус розміщення автомобілів та до кожного машиномісця.

Згідно із запропонованими змінами у ДБН, автоматизовані гаражі можна пристроювати до будинків за умови їх відокремлення протипожежною стіною 1 типу. Крім цього, допускається передбачати підземні автоматизовані гаражі до 9-го поверху включно.

Автоматизована автостоянка – споруда, в якій процес в’їзду (виїзду) автомобіля на місце для паркування відбувається без участі водія та пасажирів. Механізовані гаражі – будівлі, споруди, в яких вертикальне переміщення автомобілів відбувається з використанням спеціальних підйомників і механізмів різних систем, а переміщення по горизонталі на машиномісце − за участю водія.

ДБН – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Як писав Mind, Мінрегіонбуд планує відмовитись від проектувати парковок на тротуарах.

Нагадаємо, всі стоянки та парковки в Україні до 2030 року обладнають зарядними станціями для електромобілів

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті