mind
Мерія Нью-Йорка хоче припинити видавати ліцензії новим водіям Uber та інших таксі-додатків

Мерія Нью-Йорка хоче припинити видавати ліцензії новим водіям Uber та інших таксі-додатків

Видача ліцензій буде призупинена на рік, в цей час влада міркуватиме, який знайти вихід із ситуації

Мерія Нью-Йорка хоче припинити видавати ліцензії новим водіям Uber та інших таксі-додатків
фото pixabay.com

Міська влада Нью-Йорка збирається в середу проголосувати за пропозицію призупинити видачу ліценцій водіям сервісів таксі, що працюють через мобільні додатки, на зразок Uber, Lyft та ін. про це пише The New York Times.

Міська рада розгляне пакет законопроектів для регулювання діяльності таких таксі-сервісів, після того, як значно зросла кількість скарг на перевантаження міських вулиць транспортом і низьку заробітну плату водіїв. Зазначається, що за останній час 6 нью-йоркських водіїв таксі покінчили життя самогубством, переважно через фінансові потрясіння в галузі.

Один законопроект зупинить видачу нових ліцензій на рік. Дозволи будуть видаватися тільки в тому випадку, якщо автомобілі таксі будуть доступні для інвалідних колясок. Ще один законопроект дозволить місту встановити мінімальні ставки оплати для водіїв.

Пакет заходів підтримав спікер міської ради Корі Джонсон, який 3 роки тому виступив проти аналогічної пропозиції мера Білла де Блазіо.

«Зараз ситуація докорінно змінилася, – зазначив він. – Ситуація на дорогах стала тільки гіршою, кількість машин зросла. Також не можна забувати про фінансові та психологічні проблеми, які відчувають водії».

За даними Комісії водіїв таксі та лімузинів Нью-Йорка, зараз у додатках на замовлення таксі зареєстровано понад 80 тисяч машин проти 12,6 тисяч у 2015 році.

В Uber у відповідь на цю ініціативу зазначають, що сервіс покриває ті ділянки міста, де немає метро. Компанія розіслала своїм клієнтам електронного листа з повідомленням про те, що якщо законодавство буде прийнято, це може призвести до підвищення цін і збільшить час очікування для пасажирів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті