Власником найбільшої оптоволоконної інфраструктури в Україні виявилась відома публічна особа

Власником найбільшої оптоволоконної інфраструктури в Україні виявилась відома публічна особа

Телеком-бізнесмен, президент Конфедерації роботодавців України Олег Шевчук

Власником найбільшої оптоволоконної інфраструктури в Україні виявилась відома публічна особа
Телеком-бізнесмен, Президент Конфедерації роботодавців України Олег Шевчук
Фото: Ліга:Бізнес

Власником 50%-го пакета акцій найбільшого в Україні володаря оптоволоконної інфраструктури – «Атракому», виявився президент Конфедерації роботодавців України, відомий телеком-бізнесмен Олег Шевчук, повідомляє Ліга:Бізнес.

Як зазначається, минулого місяця до Єдиного реєстру Мін'юсту були внесені зміни, згідно з якими найбільший пакет акцій у цій компанії контролює Шевчук, але міноритарії так і залишилися в тіні.

З травня 2018 року Шевчук вирішив розкрити свою участь у ряді телеком-проектів в Україні. Так, спочатку його представники поділилися інформацією, що бізнесмен є основним власником групи компаній – «Омега Телеком», «Омега ТВ» і «Омега Сек'юрітіз». Причому ЗМІ дізналися про його причетність до «Омега Телеком» ще у 2013 році. Тоді «Київстар» продав цій компанії загальноукраїнську магістральну мережу, що належить дочірній компанії «Українські радіосистеми» (Beeline). Після злиття двох мобільних операторів в Україні одна з транспортних мереж виявилася зайвою. І екс-президенту «Київстар» Ігорю Литовченку вдалося домовитися про угоду з Шевчуком, з яким він був добре знайомий. Магістральну інфраструктуру збирається використовувати фактично стартап Шевчука «Омега ТВ» для роздачі по всій країні інтернет-провайдерам телевізійного контенту.

Крім того, видання повідомляє, що 33% «Атракому» контролює швейцарська Zeig AG, яка записана на швейцарця з ім'ям Гнем Віктор Лоренц. Як зазначається, у відкритих джерелах він також згадується як адвокат і партнер Schnurrenberger Tobler Gnehm & Partner в кантоні Цуг. Ще 17% контролює офшор Larix Enterprises Ltd з пропискою на Маршаллових островах.

Один зі співрозмовників на ринку стверджує, що серед міноритаріїв «Атракому» також є Ілля Солодовський, відомий як екс-керівник компанії ESU, що виступила у 2011 році єдиним претендентом на держпакет акцій «Укртелекому» від імені австрійської інвест-фірми EPIC і згодом стала його власником. Примітно, що зараз ESU, яка займається підрядами для телеком-операторів і вже немає жодного відношення до «Укртелекому», оформлена на того ж швейцарського юриста Гнема Віктора Лоренца.

Крім того, серед міноритарних акціонерів «Атракому» раніше називався також екс-голова правління «Укртелекому» Георгій Дзекон.

Телеком-бізнесмен Шевчук наразі є президентом Конфедерації роботодавців України. У 2014 році, з березня по листопад, він був депутатом у фракції «Батьківщина». Також він був депутатом блоку Юлії Тимошенко з 2007-го по 2012 рік. Раніше, у 1991–2006 роках, Шевчук перебував у «Партії зелених», у складі якої став вперше депутатом у 1998 році.

Зараз інтереси Шевчука представлені в ряді компаній, що працюють на ринку будівництва та нерухомості. Перший великий капітал він заробив в першій половині 1990-х, працюючи на ринку феросплавів (створив і очолив Асоціацію феросплавів УкрФА). Тоді ж він заснував групу компаній «Обрій» (феросплави, нерухомість, туризм, авіаперевезення, рекламний бізнес, медицина тощо), з якої вийшов на початку 2000-х.

«Атраком» – найбільший будівельник і розпорядник оптоволоконної інфраструктури в країні. Ця компанія фактично є основною для роздачі дата-трафіку по регіонах України для багатьох добре відомих роздрібних телеком-мереж. Зокрема, магістральні волокна компанії стали основою для транспортних мереж мобільних операторів Beeline, UMC (зараз – Vodafone Ukraine), PEOPLEnet, «Київстар», lifecell та інших компаній.

Як розповідає один з обізнаних учасників на ринку, до кризи «Атраком» оцінювали в 60–80 млн євро. У свою чергу, за словами президента компанії IoT Ukraine Олега Стефанюка, на якого посилається видання, «труба» (оптоволоконні магістралі для телекому) не буде найближчим часом втрачати свою цінність, оскільки обсяги інтернет-трафіку зростають з кожним роком.

Як зазначається із посиланням на представника команди Шевчука, розкриття участі в телеком-бізнесі дозволить бізнесменові простіше залучати кредитні ресурси, у тому числі із зарубіжних банків. Крім того, прозорість, за його словами, може стати зброєю від звинувачень і зазіхань на бізнес. Також видання нагадує, що «Атраком» минулого року потрапив в неприємну історію. СБУ підозрювала його менеджмент у сприянні тероризму в «ЛНР». Але для компанії ця історія в підсумку завершилася несподівано тихо і практично без наслідків.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло