Захворіло у світі
12,813,864
Померло у світі
566,790
Вилікувалось у світі
7,046,535
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Банківський сектор залишається прибутковим – НБУ

Банківський сектор залишається прибутковим – НБУ

Фінансовий результат платоспроможних банків у ІІ кварталі склав 6,8 млрд грн

Банківський сектор залишається прибутковим – НБУ
Фото: Shutterstock

За l півріччя 2018 року банки отримали 8,3 млрд грн чистого прибутку. У ІІ кварталі сектор зафіксував помірний збиток – 0,4 млрд грн – через значні обсяги доформування резервів одним із великих банків. Без врахування цього банку фінансовий результат платоспроможних банків у ІІ кварталі склав 6,8 млрд грн. Про це повідомляє Національний банк України в серпневому квартальному «Огляді банківського сектору».

«У І півріччі банківська система була прибутковою, банки фокусувалися здебільшого на роботі з фізичними особами, збереглися високі темпи припливу депозитів населення та роздрібного кредитування. У ІІІ кварталі ці тенденції збережуться, очікується також сезонне пожвавлення кредитування бізнесу. Головний ризик для сектору – зволікання із відновленням співпраці з МВФ, що може погіршити настрої банків та клієнтів та уповільнити приплив депозитів та зростання кредитування», – йдеться в повідомленні.

Разом з цим, У ІІ кварталі 2018 року чисті гривневі кредити фізичним особам за цей період зросли на 7,4%, або на 39,2% р/р. Частка непрацюючих кредитів на кінець червня становила 55,7% проти 56,4% на початок квітня. Високі темпи роздрібного кредитування збережуться і в ІІІ кварталі.

Через низку погашень позик окремими компаніями корпоративний кредитний портфель банків сезонно скоротився, проте у ІІІ кварталі очікується його зростання.

Також, у ІІ кварталі кошти населення у банках зросли на 17,2 млрд грн. Близько половини з них складають депозити до 3 місяців та кошти на вимогу.

Кошти бізнесу у банках,у ІІ кварталі збільшилися на 6,4 млрд грн. Загалом, за квітень-червень кошти бізнесу у банках зросли на 0,9% у гривні та 4,2% у іноземній валюті в доларовому еквіваленті. Зростання валютних вкладів бізнесу забезпечили переважно державні монополії.

Частка коштів НБУ в фондуванні банків знизилася до історично мінімального значення у 0,9%. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті