mind
DCH Group Ярославського розрахувалась з російською Evraz за рудник «Суха Балка»

DCH Group Ярославського розрахувалась з російською Evraz за рудник «Суха Балка»

DCH здійснила останні платежі в розмірі $15 млн за ГЗК і $3 млн дивідендів

DCH Group Ярославського розрахувалась з російською Evraz за рудник «Суха Балка»
Фото: УНІАН

Група DCH Group Олександра Ярославського завершила виконання фінансових зобов'язань перед російською Evraz в рамках угоди з купівлі гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК) «Суха Балка», повідомляють Українські новини і посиланням на фінансовий звіт Evraz.

Як зазначається, DCH Group здійснила останні платежі в розмірі $15 млн за ГЗК «Суха Балка» і $3 млн дивідендів в рамках угоди на загальну суму $109 млн.

Згідно зі звітностю Evraz, також DCH Ярославського здійснила вдалу покупку іншого активу російської групи в Україні – «Дніпровського металургійного заводу» (ДМЗ). Спочатку мова йшла про вартість цього активу близько $106 млн, але остаточна сума операції з продажу 97,73% акцій ДМЗ українському бізнесменові склала $35 млн.

Нагадємо, у квітни 2018 року наглядові ради Дніпровського металургійного заводу (ДМЗ) та рудника «Суха Балка» обрали нового голову – Олександра Ярославського.

ТОВ Development Construction Holding (DCH), президентом якої є Ярославський, купило ДМЗ за $106 млн 1 березня 2018 року. ДМЗ, розташований у Дніпрі, – інтегрований сталеливарний завод, що спеціалізується на виробництві та продажу чавуну і металопрокату. У 2017 році ДМЗ виробив 1,19 млн тонн чавуну, 918 000 тонн сталі та 785 000 тонн сталевого прокату.

Рудник «Суха Балка», до якого входять шахта ім. Фрунзе та «Ювілейна», спеціалізується на видобутку залізної руди. Потужність рудника становить близько 3,1 млн тонн товарної руди на рік. Він був викуплений Ярославським роком раніше, у травні 2017-го, за $100 млн шляхом придбання компанією Berklemond Investments Ltd. у Evraz Group S.A її дочірньої компанії Kadish Limited.

Нагадаємо, російська група Evraz заявила про значні втрати при продажу рудника у Кривому Розі «Євраз-Суха Балка» Олександру Ярославському. З урахуванням курсових втрат при обміні валюти втрати склали $586 млн.

DCH за 20 років роботи в Україні розвивала різні інвестиційні проекти, в числі яких УКРСИББАНК, проданий міжнародній групі BNP Paribas, Черкаський «Азот», «Київстар», підготовка інфраструктури Харкова до Євро-2012. Поточні пріоритетні напрямки діяльності бізнес-групи – фінанси, виробництво будматеріалів, будівництво, девелопмент, готельний бізнес. Структура активів DCH представлена, зокрема, Міжнародним аеропортом «Харків», готелем Khаrkiv Palace 5* та мережею ТРЦ «Караван».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті