Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
У WhatsApp виявлено баг, який дозволяє змінювати чужі повідомлення

У WhatsApp виявлено баг, який дозволяє змінювати чужі повідомлення

Зловмисник зможе імітувати повідомлення від будь-якого учасника чату

У WhatsApp виявлено баг, який дозволяє змінювати чужі повідомлення
фото pixabay.com

Експерти компанії Check Point, що працює в сфері IT-безпеки, виявили в месенджері WhatsApp вразливість, яка дозволяє зловмисникам перехоплювати і змінювати повідомлення користувачів у груповому або приватному чаті. Шахраї можуть змінювати «цитату» – функцію, яка дозволяє людям відповідати на певне повідомлення в чаті, – і створювати враження, що співрозмовник відправив повідомлення, якого насправді не було.

Це дає можливість маніпулювати інформацією і створювати повідомлення-докази для поширення фейкової інформації, зазначають в компанії.

Види маніпуляцій, які можна здійснювати з використанням цієї вразливості:

  • редагувати слова співрозмовника у відповідному повідомленні.
  • у груповому чаті створювати відповіді на повідомлення людини, якої немає в цьому чаті, щоб здавалося, що вона тут є.
  • відправляти повідомлення в груповий чат, яке насправді бачить тільки один співрозмовник. Однак його відповідь буде видно всім учасникам групи.

Вразливість  можуть створювати потенційні можливості для поширення фейкових новин та інших шахрайств. Наприклад, поширювати дезінформацію про певний продукт, щоб завдати шкоди компанії.

Останнім часом WhatsApp піддавався критиці за поширення неправдивої інформації. Так, в Індії, повідомлення в WhatsApp про викрадення дітей призвели до насильства. У Бразилії через месенджер стали поширюватися чутки про смертельні реакції на вакцини проти жовтої лихоманки.

WhatsApp, що належить Facebook, має понад 1,5 млрд користувачів. У ньому створено більш ніж 1 млрд груп і 65 млрд повідомлень, які відправляються кожен день. Крім того, WhatsApp планує випустити додаткові функції для бізнесу, щоб покращити управління продажами і підтримкою клієнтів через додаток.

Раніше повідомлялося, що у Європі заборонили користуватися WhatsApp особам до 16 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті