mind
Apple подала до суду на російську митницю з вимогою повернути митний збір за iWatch

Apple подала до суду на російську митницю з вимогою повернути митний збір за iWatch

Митниця оформляє iWatch як годинник, а Apple вимагає визнати його портативним пристроєм

Apple подала до суду на російську митницю з вимогою повернути митний збір за iWatch
фото The Verge

Дочірня компанія Apple у Росії – «Apple Rus» – подала в Арбітражний суд Московської області позов до Шереметьєвської митниці. Претензії стосуються митних платежів за смарт-годинник iWatch, повідомили RNS в прес-службі митниці.

Сума позову склала 146,1 млн руб, справа поки що не рухається, зазначає видання.

Позивач заперечує прийняте в квітні рішення Шереметьєвської митниці і вимагає повернути перераховані митниці платежі на суму 42,9 млн рублів, йдеться в тексті ухвали.

Митні органи оформили гаджети Apple як наручний годинник; компанія ж наполягає на визнанні їх портативними пристроями передачі даних.

Apple має матеріальні претензії щодо нарахованих відсотків, які перевищують 103 млн рублів. З урахуванням сплати державного мита загальна сума позовних вимог Apple становить 146,1 млн руб.

Шереметьєвська митниця копію позовної заяви Apple не отримувала, в зв'язку з чим коментувати позов відмовилася.

У 2016 році Apple вже подавала три позови проти Центрального митного управління РФ і проти Шереметьєвської митниці. Тоді корпорація вимагала визнати Apple iWatch портативним пристроєм, тоді як митні органи оформляли цю продукцію як наручний годинник.

У вересні 2017 року Верховний суд став на сторону Apple, визнавши iWatch пристроями для передачі даних. Рішення судів нижчих інстанцій суд визнав недійсними.

Нагадаємо, на початку серпня капіталізація Apple досягла $1 трлн. Капіталізація компанії зросла після успішної фінансової звітності за другий квартал: компанія збільшила чистий прибуток на 32% порівняно з тим же періодом минулого року, до рекордних $11,5 млрд, виручку – на 17%, до 53,3 млрд.

Між тим Apple  запідозрили в тому, що iPhone може прослуховувати розмови користувачів без їх згоди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті