Російський ВЕБ не збирається продавати український Промінвестбанк

Російський ВЕБ не збирається продавати український Промінвестбанк

Держкорпорація схиляється до закриття Промінвестбанку

Російський ВЕБ не збирається продавати український Промінвестбанк
Фото: УНІАН

Російський «Внєшекономбанк» (ВЕБ) фактично відмовився від ідеї продати українську «дочку» -Промінвестбанк (ПІБ), та схиляється до закриття фінустанови в Україні.

Про це повідомляє російський «Комерсант» із посиланням на джерело в держкорпорації та джерело близьке до української «дочки».

«За словами одного зі співрозмовників, ВЕБ повністю розриває відносини з останнім покупцем – українським і російським бізнесменом Павлом Фуксом, так як йому ні в якій конфігурації не вдалося погодити угоду з Національним банком України (НБУ). Держкорпорація вирішила піти по шляху згортання бізнесу на Україні», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, зараз «дочка» ВЕБа згортає активні операції: перестає видавати нові кредити і залучати вклади.

Крім того, за словами одного з джерел, близьких до ПІБ, остаточне рішення про згортання бізнесу буде прийнято в листопаді, але вже зараз банк скорочує баланс.

Також щодо припинення переговорів щодо продажу активу бізнесмену Фуксу зазначається, що продаж йому фінустанови безпосередньо чи через консорціум інвесторів не санкціонував Національний банк України (НБУ), відзначає джерело виданню. 

Крім пана Фукса, який виступав в консорціумі з українським бізнесменом Максимом Микитасем, на придбання ПІБу претендував також український олігарх, власник групи DCH Олександр Ярославський. Але за інформацією видання, зараз він в більшій мірі зацікавлений в покупці українського Сбєрбанку, який є більшим і цікавим активом (6-е місце за активами). За словами співрозмовника «Комерсант» на українському ринку, ВЕБ дійсно більше не робить спроб продати ПІБ і не планує їх відновлювати найближчим часом. У прес-службі ВЕБа відмовилися від коментарів.

Як повідомляє видання із посиланням на експертів, збитки ВЕБа від закриття Промінвестбанку складуть більше 10 млрд руб.

Промінвестбанк на 99,77% належить ЗЕБу. Відповідно до звітності за перше півріччя 2018 року, активи банку перевищують 17 млрд грн (понад 38 млрд руб). ПІБ займає 11-е місце за активами на українському ринку. Збиток банку за 6 місяців склав 405,5 млн грн (приблизно 967 млн руб).

Нагадаємо, у грудні минулого року НБУ повернув бізнесмену Ярославському пакет документів щодо узгодження купівлі ПІБ на доопрацювання через некомплектність. 

Раніше у ВЕБі заявили, що не продавали Промінвестбанк бізнесмену Ярославському.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті