SOCAR планує організувати перевалку азотних міндобрив через Одеський морпорт
Компанія вивчає потенційні ринки збуту, умови оформлення вантажу, технічні та транспортно-логістичні можливості порту

Державна нафтова компанія Азербайджану SOCAR розглядає варіант організації поставок великих контейнерних партій мінеральних добрив (карбаміду) по транспортному коридору «Азербайджан – Україна» через Одеський морський порт, повідомляєвидання «Порти України».
Як повідомила прес-служба Одеської філії Адміністрації морських портів України (ОФ ДП «АМПУ»), умови організації поставок обговорювалися 10 серпня на зустрічі в Одесі, в якій взяли участь операційний директор Європейської економічної палати в Україні Іван Бунтов, заступник начальника департаменту маркетингу компанії SOCAR Максуд Махмудов, а також представники адміністрації Одеського порту.
Як зазначається, приводом для зустрічі стало відкриття у жовтні-листопаді карбамідного заводу SOCAR в Сумгаїті. Як очікується, виробнича потужність підприємства складе близько 2 000 тонн азотних добрив в добу, або близько 650 000 тонн на рік.
Так, частина продукції – 150 000-200 000 тонн – планується поставляти на внутрішній ринок. Решту обсягу будуть відправлятися на експорт, зокрема, на ринки Чорноморського та Середземноморського регіонів, в тому числі в Україну. За словами Махмудова, в даний момент компанія SOCAR розглядає можливість перевалки контейнерних партій карбаміду через причали Одеського порту, вивчає потенційні ринки збуту, умови оформлення вантажу, технічні та транспортно-логістичні можливості порту.
Відповідаючи на питання азербайджанської сторони, головний диспетчер ОФ ДП «АМПУ» Денис Карпов запевнив гостей в готовності адміністрації порту розглянути будь-які пропозиції щодо організації хаба для перевалки перспективного вантажопотоку. «Для цього Одеський порт має в своєму розпорядженні достатній резерв причальних і складських потужностей. На території підприємства працюють два найбільших в Україні контейнерні термінали, які надають сервіс світового рівня. У разі організації регулярних поставок великих партій вантажу існує можливість організації контейнерного поїзда, який щотижня буде відправлятися з порту в потрібну область країни», – повідомив Карпов.
На завершення розмови представник адміністрації порту відзначив, що Одеський порт має досвід співпраці з найбільшою державною компанією Азербайджану в сфері перевалки нафтопродуктів.
Так, у грудні 2016 року SOCAR поставила в Україну першу партію нафти марки Azeri Light обсягом 80 000 тонн. Призначення сировини – Кременчуцький НПЗ. Партія нафти була прийнята перевалкою в Одесі, транспортування сировини на НПЗ здійснювалася залізницею. Після заміщення технічної нафти марки Urals на Azeri Light в нафтопроводі Одеса – Кременчук сировину планувалося поставляти на завод по трубопроводу «Укртранснафти».
Одеський морський порт розташований в південно-західній частині Одеської затоки. Кількість вантажних причалів – 31, довжина вантажного причального фронту – 6, 291 км.
Відповідно до реєстру АМПУ, в порту працюють ДП «КТО», ТОВ «Бруклін-Київ», ТОВ «Металзюкрайн Корп», ТОВ «Новолог», ТОВ «Олімпекс Купе Інтернешнл», ТОВ «Новотех-Термінал», ТОВ «УНСК», ПАТ «ДПЗКУ« Одеський зерновий термінал »та інші портові оператори.
Одеський морпорт у 2017 році скоротив вантажообіг в порівнянні з 2016 роком на 4,4% – до 24,136 млн тонн. Питома вага порту в вантажообігу морпортів України склав 18,2% проти 19,1% в 2016 році.
Нагадаємо, торговий дім «Сокар Україна» минулого року почав постачання в Україну дизельного палива виробництва ТОВ «Газпром нафтохім Салават», яке володіє одним з найбільших в Росії виробничих комплексів нафтопереробки і нафтохімії, розташованим у місті Салават (Башкортостан).
Крім того, ТД отримав від Нацкомісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу.
Як писав Mind, за підсумками першого півріччя поточного року Торговий дім «Сокар Україна» імпортував 250 млн куб.м природного газу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].