Мінагро нагадав вимоги для включення органів сертифікації до «органічного» Держреєстру

Мінагро нагадав вимоги для включення органів сертифікації до «органічного» Держреєстру

Документи подаються до Мінагрополітики протягом 6 місяців з дня введення в дію закону про маркування органічної продукції

Мінагро нагадав вимоги для включення органів сертифікації до «органічного» Держреєстру
Фото: УНІАН

Органи сертифікації у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції для включення до відповідного Державного «органічного» реєстру мають відповідати вимогам нового законодавства про органічне виробництво та подати відповідні документи протягом 6 місяців з дня введення в дію нового закону про маркування органічної продукції, повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовлсьства України.

Як зазначається, це передбачено новим Законом України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», згідно з яким зазначений Держреєстр має бути створено до 2 серпня 2019 року.

«Документи подаються до Мінагрополітики протягом 6 місяців з дня введення в дію Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Рішення про внесення чи відмову у внесенні до Реєстру органів сертифікації приймається Мінагрополітики протягом 10 днів з дня отримання зазначених документів», – наголосили у міністерстві.

Як зазначається, для включення у Реєстр подаються: заява, копія атестата про акредитацію, копія свідоцтва про реєстрацію підприємства, установи, організації чи їхнього підрозділу, копія статуту підприємства, установи, організації чи їхнього підрозділу, перелік співробітників та документи, що підтверджують рівень компетентності персоналу у сфері сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції.

Так, підприємства, установи чи організації сертифікації органічного виробництва для включення у зазначений Держреєстр повинні мати акредитацію відповідно до закону «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» у сфері органічного виробництва та/або обігу продукції за однією або кількома з таких галузей: органічне рослинництво (у тому числі насінництво та розсадництво), органічне тваринництво (у тому числі птахівництво, бджільництво), заготівля органічних об’єктів рослинного світу, органічне грибівництво (у тому числі вирощування органічних дріжджів), органічна аквакультура, виробництво органічних морських водоростей, виробництво органічних харчових продуктів (у тому числі органічне виноробство), виробництво органічних кормів.

Крім того, зазначені підприємства повинні бути юридичною особою, зареєстрованою згідно із законодавством України, не бути оператором, мати належну матеріально-технічну базу та інші об’єкти інфраструктури, необхідні для виконання функцій із сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції, мати змогу підтвердити відповідний рівень компетентності персоналу у сфері сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції та мати принаймні одного інспектора з відповідної галузі органічного виробництва та/або обігу органічної продукції, який працює на постійній основі.

Нагадаємо, новий закон передбачає маркування органічних продуктів, що містить не менше ніж 95% органічних інгредієнтів сільськогосподарського походження, державним логотипом для органічної продукції та написом «organic», та заборону маркування псевдо органічної продукції написами «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік», та словами з префіксами «біо-», «еко-» будь-якими мовами.

Верховна Рада прийняла документ 10 липня 2018 року, а 30 липня закон підписав Президент Петро Порошенко. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло