Екс-заступник міністра енергетики Прокопів має намір отримати ліцензію на видобуток нафти й газу
Його компанія «Калан» подала заявку на участь в аукціоні щодо Липовецької ділянки

ПП «Калан», що належить сім'ї екс-заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Прокопіва, подало заявку на участь в аукціоні з продажу спецдозволів на користування надрами по нафтогазовим площам, повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на Прокопіва.
«Не бачу ніяких перешкод, для участі в аукціоні. По-перше, я займаюся газом останні 15-20 років. Як думаєте, я в цьому щось розумію? По-друге, на сьогодні я безробітний, позаштатний радник віце-прем'єра (Степана Кубіва) – чому не спробувати? Виграємо аукціон – будемо займатися, ні – значить, ні», – сказав він.
Зазначається, що за інформацією Державної служби геологи та надр України, на кожну з двох виставлених на аукціон 25 жовтня нафтогазових площ поки претендує по дві компанії.
Так, намір взяти участь в аукціоні з продажу спеціального дозволу на користування надрами з Липовецької площі проявили «Калан» і ТОВ «Надра Енерджі». Окрім того, «Надра Енерджі» разом із ТОВ «Стрийнафтогаз» виявили бажання взяти участь в аукціоні щодо Черницької ділянки.
Бенефіціарами ПП «Калан» (Івано-Франківськ) є Мирослава Прокопів (дружина Ігоря Прокопіва), Христина і Богдан Прокопів.
Власником ТОВ «Надра Енерджі» (Київ) в держреєстрі значиться Сергій Гаврилов з Донецька. Керівником компанії є Юлія Миколаївна Стельмах – людину з таким ПІБ на початку 2017 року було відібрано на посаду головного спеціаліста Департаменту нафтогазового комплексу Міненерговугілля. «Надра Енерджі» має в своєму розпорядженні ліцензією на поставку газу.
Засновниками ТОВ «Стрийнафтогаз» (Львівська обл.) є Петро Гринів, Олег Курочкін і Юрій Петрушко. На сьогодні компанія займається геологічним дослідженням і розробкою Добрівлянської нафтогазової площі (Львівська обл.), у своєму розпорядженні ліцензію на поставку газу.
Нагадаємо, що заступник міністра енергетики Прокопів написав заяву про відставку 27 лютого 2018 року.
Нагадаємо: Державна служба геології та надр України планує виставити на аукціон права на видобуток нафти й газу на 44-х ділянках за 3 млрд грн у сумі.
Більше про отримання спецдозволів Держгеонадр та право користування українськими надрами читайте у спеціальному матеріалі Mind «Газ у мішку»: що потрібно знати інвесторові перед приходом в українські надра».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].