Депутати пропонують зменшити мито на брендові речі

Депутати пропонують зменшити мито на брендові речі

У парламент внесли законопроект, який покликаний забезпечити зменшення цін на одяг

Депутати пропонують зменшити мито на брендові речі

Народні депутати внесли на розгляд у Верховну Раду України законопроект №9018 про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо здешевлення одягу. 

Ініціаторами акту є Мушак Олексій (БПП) та Кривенко Вадим ( «Народний фронт»). Нардепи пропонують спростити процедури ввезення та вивезення брендового одягу для вільного обігу, а також здешевити вартість імпортного одягу. Причиною тому є те, що імпорт текстильних товарів в Україні значно перевищує експорт: у 2017 році обсяги імпорту склали на $1162,6 млн більше, ніж експорт, що удвічі більше.

Окрім того, законопроект передбачає зниження вартості імпортних матеріалів (пряжа, нитки, тканини тощо), що допоможе збільшити виробництво одягу в Україні та зменшити кінцеву вартість готового одягу (вартість тканини складає 80% собівартості готового одягу). 

Таким чином, планується впровадити такі зміни:

  • будуть знижені пільгові ставки мита на текстильні матеріали та текстильні вироби до 0%;
  • імпортований та експортований з України для вільного обігу брендовий одяг буде внесений до переліку товарів, до яких не застосовуються заходи, пов’язані з призупиненням митного оформлення.

Необхідність таких змін депутати пояснюють, зокрема, тим, що вартість одягу в Україні є значно вищою, ніж у Європі через митні ставки. Так, згідно з пояснювальною запискою, вартість жіночого плаття бренду Zara в Україні коштує $65, тоді як у Польщі воно коштує $55, в Іспанії – $46.

Нагадаємо: одна з найбільших в Європі роздрібних мереж з торгівлі одягом – шведська компанія H&M відкриє перший в Україні магазин 18 серпня 2018 року в київському торговому центрі Lavina Mall.

Раніше називалися топ-10 найбільш популярних серед українців іноземних інтернет-магазинів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло