Катар спішить на допомогу Туреччині: Доха готова інвестувати $15 млрд

Катар спішить на допомогу Туреччині: Доха готова інвестувати $15 млрд

США відмовились скасовувати мита на сталь, навіть якщо Анкара звільнить ув’язненого американського пастора

Катар спішить на допомогу Туреччині: Доха готова інвестувати $15 млрд
фото DR

США в середу виключили можливість скасування мит на сталь, які посприяли валютній кризі в Туреччині, навіть якщо Анкара звільнить американського пастора. Катар вирішив допомогти Туреччині та заявив про свої наміри вже найближчим часом вкласти в економіку країни прямі інвестиції в 15 млрд. про це повідомляє Reuters.

На початку місяця Мінфін США увів санкції проти Міністра внутрішніх справ та Міністра юстиції Туреччини, який вважають причетними до затримання американського пастора Ендрю Брансона.

Санкції спричинили падіння національної валюти Туреччини до рекордних мінімумів.

В той час як питання Брансона залишається невирішеним, президент Туреччини отримав підтримку від еміра Катару шейха Таміма бін Хамад аль-Тані, який ухвалив пакет економічних проектів, інвестицій та депозитів, після їх зустрічі в Анкарі.

Катарські гроші будуть направлені в банки та фінансові ринки, повідомило джерело в турецькому уряді.

Цей крок союзника Туреччини в Персидській затоці запропонував подальшу підтримку ліри після того, як турецький центральний банк зробив більш жорсткою ліквідність та вгамував продаж валюти.

Як повідомлялось, президент Трамп подвоїв мита на експорт турецьких металів в США минулого тижня, що спричинило відповідне підвищення мит Анкарою на американські авто, алкоголь та тютюн.

Нагадаємо: Ердоган подвоїв мита на імпорт легкових автомобілів на 120%, алкогольні напої до 140% та листовий тютюн до 60%. Також тарифи були подвоєні і на косметику, рис та вугілля.

Більше про ситуацію з лірою та економіку Туреччини можна дізнатись із матеріалу Mind «Криза в Туреччині: банківська система на межі колапсу».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло