Захворіло у світі
41,705,699
Померло у світі
1,137,333
Вилікувалось у світі
28,349,541
Захворіло в Україні
330,396
Померло в Україні
6,164
Вилікувалось в Україні
137,578
Росіяни заблокували північно-західну частину Чорного моря

Росіяни заблокували північно-західну частину Чорного моря

На думку експертів, це може бути репетиція подальшої агресії Росії в українських морських водах

Росіяни заблокували північно-західну частину Чорного моря
фото mil.in.ua

Чорноморський флот Росії оголосив закритим для судноплавства район у північно-західній частині Чорного моря від мису Тарханкут до дельти Дунаю, повідомляє Український мілітарний портал.

Район був закритим 15 серпня, з 7:00 до 20:00. При цьому кілька цивільних суден опинилися в данному районі заблокованими і стали на якір – вантажне судно Nahide-M, танкер Hercules і танкер Yukon Star (їх розміщення – на зображенні).

Блокування було здійснено за допомогою кількох кораблів та катерів Чорноморського флоту – «Поворино», «КСВ-2155», «Вице-адмирал Захарьин» та ін.

Також стало відомо, що російські військові кораблі попереджували цивільні судна Ocean Force та BFP Melody про необхідність зміни курсу в зв’язку з закриттям морського району.

«Наразі невідомо, з чим пов’язані данні дії РФ неподалік південних кордонів України», – зазначили на порталі.

Між тим український журналіст Ігор Луценко у своєму дописі у Facebook зазначив, що подібні дії стали репетицією подальшої російської агресії і можуть дестабілізувати економіку України.

«Якщо Україну заблокувати з моря – економіка отримає дійсно серйозний удар. Постраждає в першу чергу Південь України, котрим нещодавно прокотилася хвиля насильства проти проукраїнських активістів та державних діячів. Російська блокада, якщо нічого не робити, стане фактором внутрішньої дестабілізації», – написав він.

Як повідомлялося, російське судно «Механік Погодін», яке перевозило дизпаливо з Туркменістану в Україну, в порту Херсона було застримано Службою безпеки України в зв’язку з тим, що компанія, якій належить судно, перебуває під санкціями. Наразі вирішується питання про звернення до суду, а російські кораблі поки що вирішили оминати українські порти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті