Apple оцінила свій кампус Apple Park в $200, щоб уникнути сплати податків

Apple оцінила свій кампус Apple Park в $200, щоб уникнути сплати податків

Тратити кошти на судову тяганину з податковими службами – звична практика великих корпорацій

Apple оцінила свій кампус Apple Park в $200, щоб уникнути сплати податків
фото Shutterstock

Американська компанія Apple, маючи намір заховатися від високих податків на свій новий кампус Apple Park, оцінила його всього в $200 доларів, пише видання The San Francisco Chronicle.

Комерційні компанії зазвичай не применшують вартість своїх активів. Але коли справа доходить до сплати податку на власність, деякі з найбільших компаній Кремнієвої долини вступають в суперечки з чиновниками, щоб спробувати довести, що обладнання і техніка, які вони використовували для перетворення на глобальних титанів, насправді коштує набагато менше, ніж стверджує податкова.

Як повідомляє видання, Apple подала 489 скарг на податкову службу округу Санта-Клара, в яких оспорює вартість майна обсягом $8,5 млрд.

Зокрема, юристи Apple вимагають скасувати рішення інстанції, яка оцінила сукупність усіх форм власності всередині і на території штаб-квартири Apple Park в $1 млрд. Самі юристи в 2015 році оцінили гігантський круглий кампус зі скляними стінами всього в $200.

Серед 489 апеляцій є ще одна, в якій вже іншу «сукупність об’єктів власності» податківці оцінили в $384 млн, але юристи оцінюють її також у $200.

Слід зазначити, що Тім Кук у 2016 році заявив, що в будь-якій країні Apple сплачує всі обов’язкові податки сумлінно. Техногігант є найбільшим платником податків в регіоні, який заплатив до місцевого бюджету за 2017-2018 роки $56 млн.

Експерти помітили, що втеча від податків – звичайна практика американських корпорацій. Наприклад, суди округу Санта-Клара розглядають сотні податкових скарг від юристів Google, Sun та інших компаній на суму понад $40 млрд. Наприклад, юридичний відділ Google подав 132 апеляції на суму $2,7 млрд.

Компанії готові витратити мільйони доларів на адвокатів для оскарження податкових оцінок, «але на карту поставлені мільйони».

Business Insider зв'язався з Apple, але компанія відмовилася від коментарів.

Нагадаємо, Apple стала першою компанією у світі, чия ринкова вартість перевищила $1 трлн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті