Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
Україна заблокувала російське судно «Механік Погодін» в порту Херсона на три роки

Україна заблокувала російське судно «Механік Погодін» в порту Херсона на три роки

Служби портового контролю ще раз спробують потрапити на судно для перевірки його стану

Україна заблокувала російське судно «Механік Погодін» в порту Херсона на три роки
Фото fleetphoto.ru

Російське судно «Механік Погодін» заблоковано в порту Херсона на три роки, повідомив постійний представник президента України Петра Порошенка в Криму Ізет Гданов.

«10 серпня актив даної компанії, а саме судна «Механік Погодін», був заблокований на три роки в порту міста Херсон», – заявив Гданов.

Він розповів HromadskeRadio, що представники служби портового контролю спробують вдруге потрапити на судно для перевірки його стану.

«Кожна країна має право та зобов’язана як контролювати технічний стан судна, якщо є скарги (а там є скарги), так і екологічний стан. Це наша відповідальність як держави. Є у нас правоохоронні органи, які зобов’язані надати можливість контролюючим структурам провести контроль відповідно до їхніх повноважень. Це буде зроблено», – запевнив Гданов.

Раніше екіпаж «Механіка Погодіна» не пустив на борт портову інспекцію, яка хотіла перевірити скаргу про незадовільний стан. Гданов такі дії екіпажу назвав незаконними та додав, що моряки, «відповідно до вимог чинного законодавства, понесуть відповідальність».

Нагадаємо, «Механік Погодін» під російським прапором зайшов в морський торговий порт Херсона 10 серпня. За словами постійного представника президента України в Криму Бориса Бабіна, оскільки судно є в санкційному списку РНБО, його «виявили та задокументували» співробітники Служби безпеки України.

Приблизна вартість затриманого у Херсоні російського судна «Механік Погодін» та його майна разом складає близько $7 млн.

12 серпня українська омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що російські моряки судна вільні у пересуванні.

Генеральний консул РФ в Україні відвідав російське судно і пересвідчився, що на борту є медикаменти і продукти.

Нагадаємо, після арешту російського судна в Херсоні інші вантажоперевізники бояться пливти в Україну.

У зв’язку з цим росіяни заблокували північно-західну частину Чорного моря, що може бути репетицією подальшої агресії Росії в українських морських водах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті