Gfk: споживчі настрої українців у липні погіршились – повернулись на рівень квітня 2018 року

Gfk: споживчі настрої українців у липні погіршились – повернулись на рівень квітня 2018 року

На тлі збільшення девальваційних очікувань

Gfk: споживчі настрої українців у липні погіршились – повернулись на рівень квітня 2018 року
Фото: pixabay.com

Індекс споживчих настроїв (ІСН) у липні 2018 року склав 61,8, що на 3,8 п. менше, ніж у червні 2018 року, і повернулись на рівень квітня 2018 року, індекс девальваційних очікувань піднявся на 3,4 п. ─ до значення 154,2, повідомляє GfK Ukraine.

Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.

Як зазначається, найбільших змін зазнали оцінки поточного та майбутнього особистого матеріального становища, а також очікування щодо безробіття.

«У липні індекс споживчих настроїв зменшився і повернувся на рівень квітня 2018 року. Зниження відбулося за рахунок погіршення оцінки поточного становища і очікувань майбутнього особистого доходу. Індекс споживчих настроїв повторює динаміку індексу ділових очікувань, що його вимірює Національний банк і який дещо зменшився у ІІ кварталі 2018 року порівняно до І кварталу. Незважаючи на коливання, середнє значення індексу споживчих настроїв за сім місяців 2018 року перевищує середнє значення за сім місяців минулого року» ─ коментують аналітики GfK Ukraine.

Крім того, індекс поточного становища (ІПС) зменшився на 4,7 п. та склав 60,7. Cкладові цього індексу зазнали таких змін: індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 53,5, що на 6,1 п. нижче від червневого рівня, індекс доцільності великих покупок (х5) зменшився на 3,4 п. та встановився на позначці 67,9.

Також індекс економічних очікувань (ІЕО) у червні знизився на 3,2 п. – до позначки 62,6.

Так, складові цього індексу зазнали наступних змін: індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) зменшився на 7,5 п. порівняно з минулим місяцем і досяг позначки 59,8. У свою чергу, індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року (х3) збільшився на 2,2 п. та склав 58,6 та індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих п'яти років (х4) становив у липні 69,2, що на 4,2 п. менше за червневий показник.

Очікування українців щодо безробіття в липні покращилися: показник індексу очікуваної динаміки безробіття зменшився на 5,7 п. та склав 127,8. Майже незмінним лишився індекс інфляційних очікувань – 187,6, що на 0,6 п. вище за минулий місяць. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих трьох місяців дещо погіршилися: індекс девальваційних очікувань піднявся на 3,4 п. ─ до значення 154,2.

Нагадаємо: за даними Держстату, споживчі ціни в Україні в липні знизилися на 0,7%, тоді як з початку року їх зростання склало 3,6%.

Як писав Mind, згідно з результатами опитування керівників підприємств, проведеного у I кварталі 2018 року Нацбанком и оприлюдненому у квітни, індекс ділових очікувань підприємств на наступні 12 місяців сягнув найвищого рівня з ІІ кварталу 2011 року – рівня 120,6%. Пожвавлення ділової активності очікують компанії всіх видів економічної діяльності. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло