Кабмін затвердив стратегію з управління держборгом до 2020 року

Кабмін затвердив стратегію з управління держборгом до 2020 року

Документом визначено завдання для Мінфіну щодо зменшення боргу до 60% в 2018 році, 52% в 2019 році та 49% в 2020 році

Кабмін затвердив стратегію з управління держборгом до 2020 року
Фото: Shutterstock

Кабінет міністрів схвалив Середньострокову стратегію управління державним боргом на 2018–2020 роки, якою передбачено завдання для Мінфіну щодо зменшення боргу до 60% в 2018 році, 52% в 2019 році та 49% в 2020 році, йдеться у повідомленні на сайті Мінфіну.

Як зазначається, відповідний проект постанови Кабміну «Про затвердження Середньострокової стратегії управління державним боргом на 2018–2020 роки» уряд схвалив 22 серпня.

«Затвердження оновленої Стратегії та її втілення сприятиме не тільки підвищенню ефективності управління державним боргом та зниженню його рівня, а й зростанню прогнозованості тенденцій розвитку державних фінансів України та підвищенню рівня довіри до нашої країни з боку українських та міжнародних інвесторів», – цитує прес-служба Мінфіну в.о. Міністра фінансів Оксану Маркарову.

Так, у 2017 році вперше з 2011 року відсоток співвідношення боргу до ВВП зменшився і став наближатися до «безпечного» значення в 60%, визначеного Бюджетним кодексом України. Це стало можливим завдяки покращенню макроекономічних показників та злагодженим діям влади щодо фіскальної консолідації і монетарної політики та проведенню реформ.

Як зазначається, документ також встановлює якісні цілі, які дозволять не тільки знизити рівень боргу до ВВП, а й покращити його структуру і знизити ризики, які йому сьогодні притаманні.

Крім того, документ містить орієнтовний план дій на наступні 2 роки, який передбачає, зокрема, можливість випуску облігацій зовнішньої державної позики (ОЗДП) в євро та інших валютах, з якими українська гривня не має високого рівня кореляції, випуск ОЗДП у гривні для міжнародних інвесторів, розширення співпраці з МФО та урядами іноземних держав щодо пільгового фінансування.

Інші заходи, заплановані в рамках Стратегії, скеровані на зміцнення відносин з інвесторами, залучення міжнародних інвесторів на внутрішній ринок України, а також роботу з покращення рейтингу України як позичальника. Результатом дій зі зміцнення інституційної спроможності стане створення Агенції з управління боргом відповідно до найкращих міжнародних практик.

«Наша мета амбітна – до кінця наступного року мати держборг в 52% ВВП, а до кінця 2020 року – не більше 49%. Це більш амбітна мета, ніж та, яка ставилася раніше», – сказала Маркарова на засіданні Уряду, повідомляє FinClub.

Так, за її словами, державний борг до ВВП знизився до 61,5% на кінець 2017 року, тоді як зараз Мінфін бачить зниження боргу до більш здорового рівня – 60% ВВП на кінець цього року.

Крім того, вона відзначила, що Мінфін також ставить такі цілі: встановити рівномірний графік погашення держборгу з продовженням термінів; залучити довгострокове пільгове фінансування (в тому числі МВФ); збільшити гривневу частку держборгу.

Нагадаємо, Державний борг України, разом з державними гарантіями, на червень 2018 року склав $76,3 млрд. Так, майже $2 000 держборгу припадає на 1 українця. Крім того, зовнішні запозичення України в 2,6 разів більше поточного рівня валютних запасів країни.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло