mind
Швейцарський Credit Suisse заморозив пов’язані з Росією активи на $5 млрд

Швейцарський Credit Suisse заморозив пов’язані з Росією активи на $5 млрд

Банк повідомив, що працює «відповідно до міжнародних правил, і дотримується санкцій, в тому числі і стосовно РФ»

Швейцарський Credit Suisse заморозив пов’язані з Росією активи на $5 млрд
фото Credit Suisse

Швейцарський Credit Suisse заморозив близько 5 млрд на рахунках російських клієнтів , щоб уникнути дії антиросійських санкції США. Про це повідомляє Reuters.

У банку не розкрили інформацію, кому належать рахунки, але зазначили, що Credit Suisse працює «відповідно до міжнародних правил у всіх країнах, в яких займається бізнесом, і дотримується санкцій, в тому числі і стосовно РФ».

Такі дії швейцарського банку, який донедавна мав справи із російськими мільярдерами Олегом Дерипаскою та Віктором Вексельбергом, підкреслюють його страх перед  репресіями Вашингтону, якщо Credit Suisse продовжить роботу з російськими фізичним особами та організаціями.

Видання повідомляє, що для російської еліти такі кроки можуть закрити важливий шлях для отримування фінансування та зберігання свої мільярдів. Протягом тривалого часу Швейцарія була одним з найбільш популярних напрямків серед російських багатіїв, куди вони виводили кошти.

За даними російських центральних банків, в 2017 році в Швейцарію було виведено близько $6,2 млрд, або 14% від загального обсяги російських транскордонних відтоків.

Reuters повідомляє, що Credit Suisse діє обережно, оскільки раніше банк був оштрафований на $500 млн за порушення санкцій щодо Ірану.

Два інших швейцарських банки, UBS та Julius Baer, заявили, що виконують вимоги санкцій, однак не уточнили, чи заморожували вони чиїсь рахунки.

Нагадаємо: 22 серпня набрали чинності останні санкції США проти Росії, впроваджені за отруєння колишнього офіцера російського ГРУ Сергія Скрипаля в англійському Солсбері.

Як повідомлялось, наразі Сенат США має два законопроекти щодо нових санкцій проти РФ за її втручання в американські проміжні вибори до Конгресу, які можуть бути прийняті в жовтні-листопаді цього року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті